Jaki gatunek muzyki jest najlepszy dla pociech?

To, jakich artystów słucha młodzy człowiek, ma duży wpływ na jego rozwój. Generalnie wszyscy rodziciele muszą wiedzieć, w jakich rytmach gustuje ich latorośl. Dzisiejsza branża muzyczna jest kiepska, tak twierdzą nawet najbardziej stonowani komentatorzy.

Na pewno trzeba ograniczać młodemu człowiekowi dojście do modnych aktualnie muzyków, w których klipach przeważają seks (zobacz również sklep erotyczny warszawa) i przemoc. Jako rozsądny opiekun musisz chronić swojego podopiecznego przed kawałkami hip hopowymi z USA, w których występujący używają obrzydliwego słownictwa.

Może zainteresują ciebie także

Gdzie najwygodniej albumy muzyczne?

płyta The Dark Side of The Moon
Opracowanie: steve
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zapewne wielu ludzi nawet nie zdaje sobie z tego sprawy, ale kupowanie rzeczy takich jak na przykład poezja śpiewana na cd wciąż cieszy się bardzo dużą popularnością. Fakt, z pozoru mogłoby się wydawać, że coś takiego nie ma w obecnych czasach jakiegokolwiek sensu, ponieważ w końcu każdy z nas może błyskawicznie i bezpłatnie ściągnąć z internetu praktycznie wszystkie piosenki, jakie tylko akurat go interesują.


Tego sortu muzyka może spowodować, że twój dzieciak przejmie złe postawy życiowe, takie jak uprzedmiotowienie kobiet i materializm. Warto napisać to wprost – raperzy nie przekazują widowni żadnych wartościowych rzeczy, a wręcz przeciwnie. Rzecz jasna niemożliwe jest zupełne odcięcie malucha od takich klipów. Zadaniem każdego opiekuna jest zatem rozmowa z młodym człowiekiem i wyjaśnienie mu swojego zdania. Warto koniecznie wyjaśnić latorośli, że afirmowane w klipach muzycznych postawy są złe.

Jaka zatem musi być odpowiednia muzyka dla dzieci (możesz zamówić tu: muza dla dzieci w księgarni dalga)? Trudno powiedzieć. Najważniejsze jest to, aby opiekun aktywnie wychowywał malucha, rozmawiał na temat jego wyborów i podsuwał mu fajne kapele. Nic tak bardzo nie łączy rodzica i potomka, jak ta sama pasja. Jeżeli jesteś zwolennikiem jakiejś kapeli, podrzuć swojemu dziecku jakieś albumy – jest szansa, że dziecku przypadną do gustu. Pamiętaj, żeby nie straszyć młodego człowieka przesadnie moralizującymi wykładami, postaraj się trafić do jego serca. Wiedz także, by nie polecać mu jakichś dziecinnych artystów, gdy twój dzieciak preferuje bardziej „dojrzałe” kapele. Nie wolno niczego na siłę wpychać, każde dziecko bowiem nienawidzi, kiedy jest do czegoś nakłaniane. Decyzja o słuchaniu danej kapeli powinna być aktem suwerennej woli dziecka, a nie rozkazem zaborczego opiekuna.

Niezwykle nam miło, że poświęciłeś swój czas, aby przeglądnąć ten artykuł. Jeśli czujesz ochotę na inne, to kliknij odnośnik i przenieś się do kolejnej witryny.

Ciekawe propozycje płyt i nagrań, nie tylko muzycznych, dla swojej pociechy znajdziesz: tu
19-09-01 19:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.