Gry konsolowe - świetna zabawa w wolnym momencie

Pierwszą grą, która ujrzała światło dzienne jeszcze w latach 70 był Pong – była to prosta gra polegająca na odbijaniu piłeczki. Od tamtej pory zmieniło się bardzo wiele, przemysł związany z grami wart jest mnóstwo pieniędzy a koszty tworzenia części tytułów ocenia się na wiele milionów dolarów. Znaczny udział w tym ogromnym rynku mają gry tworzone z myślą o konsolach – Xbox oraz PlayStation. Niedawno zaprezentowano nową generację tych urządzeń, co zapowiada kolejny przełom w świecie gier.
grający w grę na playstation
Opracowanie: Vernon Chan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Bestsellery Ostatnio największą popularność zdobyła piąta część kultowej gry Grant Theft Auto. W tym tytule użytkownik występuje w roli przestępcy który popadł w ogromne długi. Żeby je zwrócić, musi organizować napady na banki i pozostałe instytucje. Seria gier sygnowana tym tytułem słynie ze specyficznego poczucia humoru, tytuł ten wywoływał też spore kontrowersje ze względu na brutalne elementy. Podobnie wysoką sprzedaż osiągnęła gra akcji Call Of Duty: Ghosts (tutaj znajdziesz więcej informacji: o call of duty). Jest to gra akcji w której gracz wchodzi w rolę żołnierza i ma do wykonania wiele ryzykownych zadań. Jest to następna część widowiskowej serii Call Of Duty, którą użytkownicy lubią za bardzo interesującą rozgrywkę za pośrednictwem sieci. Miesiąc wcześniej ukazała się następna część największego konkurenta Call Of Duty – Battlefield 4. Jest to również gra akcji, której dotychczasowe części zasłynęły z bardzo dopracowanego trybu rozgrywki sieciowej. Tym razem firma odpowiedzialna za grę zapowiada, że rozgrywka będzie miała jeszcze bardziej taktyczny charakter. Gra już na etapie przedsprzedaży cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Inne warte uwagi pozycje Polska również jest znana na międzynarodowym rynku gier na konsole. Najbardziej popularnym tytułem jest gra Wiedźmin, opracowana na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego. Polscy producenci pracują aktualnie nad trzecią odsłoną gry, która jest kontynuacją akcji zaprezentowanej w książkach o wiedźminie Geralcie. W tym roku miała również miejsce premiera konsolowej wersji Diablo 3, kontynuacji jednego z najbardziej wyczekiwanych tytułów ostatnich lat.


Może zainteresują ciebie także

W jaki sposób możemy zredukować poziom napięcia w pracy

gracze
Opracowanie: BagoGames
Na podstawie: http://www.flickr.com
Poczynając od poniedziałku aż do piątku wykonujemy pracę zawodową. Całe dnie obsługujemy klientów, załatwiamy sprawy rozmaite "na wczoraj". Stres narasta. Jeśli jeszcze dodamy do tego fakt, że nasi współpracownicy również podlegają niemałemu stresowi, to w takiej sytuacji o konflikt niezwykle łatwo.

Jest to gra w której użytkownik wciela się w bohatera ratującego wirtualny świat przed złymi mocami. Ten typ gier został nazwany hack&slash ze względu na ogromne ilości zabijanych przez gracza postaci. Jest to jedna z najbardziej kosztownych gier obecnych na rynku, ilość sprzedanych egzemplarzy pokazuje jednak, że jest to tytuł mający wielką rzeszę zagorzałych fanów.
13-12-04 15:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.