Rozrywka

Projektowanie wnętrz, urządzenie ogrodu i inne praktyczne wskazówki przy budowie domu

W ostatnim czasie pogoda panująca za oknem nas nie rozpieszcza. Spoglądając w okno coraz częściej widać krajobraz w kolorach szarości. Opady deszczu czy wyładowania atmosferyczne to pomału powszedniość. Pozostając w mieszkaniach z pewnością większość z nas się zastanawia czy jesteśmy bezpieczni, czy nie trafi w nas piorun. Wtedy też na pewno naszą głowę zaprząta jedno pytanie: W jaki sposób zabezpieczyć się przed wyładowaniami atmosferycznymi? Doskonale spisują się instalacje odgromowe.

Buduj rozsądnie

Większość z nas mierzy się z tematem budowania własnego domu. Jedni powierzają całość wyspecjalizowanym firmom, inni sami biorą się za układanie cegieł. Jeszcze inni szukają pomocy w internecie.
Interesujące projekty domów i nie tylko znajdują się w serwisie budowlanym Projektoskop.

Przede wszystkim o domu - 29.05.2009

Po długim dniu w pracy przyjeżdżamy do jeszcze nie wykończonego, ale już naszego domu. Pierwsze kroki kierujemy na strych, gdzie jest pokój sypialny. Nie marzymy w tej chwili o niczym innym, jak o pół godzinnej drzemce. Kładziemy się na pościeli i obserwujemy w niebo, mimo, że dach już od dawna dumnie spoczywa na więźbie dachowej.
Za to są odpowiedzialne okna dachowe.

Okres wakacyjny doskonały na remont

Lato to najlepszy moment na przeprowadzenie remontu naszego domu, szczególnie, jeśli podejmiemy decyzję o wymianie okien na nowe. Dzięki właściwym i dobrze założonym oknom,możemy mieć pewność, że w porze zimowej w naszym domu będzie przytulnie i przyjemnie. Jednak z drugiej strony, szczelne okna uniemożliwiają naturalną wentylację, gwarantującą wymianę powietrza między wnętrzem naszego domu, a jego otoczeniem.

Ciekawe miejsce w sieci dla osób chcących wybudować dom, bądź chcących usprawnić jego działanie.

Biorąc pod uwagę nowe trendy w budownictwie, nowe przepisy i nowe gadżety, które możemy sobie sprawić do naszych domostw, konieczne jest miejsce, z którego jest możliwość się o nich dowiedzieć.
Istnieje taki portal, który rozjaśnia dużo aspektów związanych z tym zagadnieniem – Projektoskop. Poczytasz tu zarówno o tym, jaka stolarka budowlana jest właściwa dla domu, jak i o nowych, unijnych dyrektywach, jak np. paszport energetyczny dla nieruchomości.

Czym pokryć podłogę, ściany – boazeria czy lakier

Mimo że nie widać tego jeszcze za oknami, to wiosna naprawdę zbliża się do nas wielkimi krokami. Każdy wita ją po swojemu. Jedni robiąc remont, inni zielonym wystrojem domu, a jeszcze inni pitem corocznie składanym do urzędu skarbowego. Bez względu na reakcję, to jedno jest pewne - nie przejdzie koło nikogo niezauważona.

Inwestycje budowlane a zwrot podatku VAT

Na początku miesiąca specjaliści ogłosili, że ceny pewnych materiałów budowlanych zmalały w w porównaniu z ostatnim rokiem nawet o 1/3. pomimo tego chętnych nie przybywa. Składy i hurtownie budowlane pękają w szwach. Liczba rozpoczętych budów inwestorów prywatnych spadła o ponad 20%, a inwestycji deweloperskich o ponad połowę, a projekty domów cieszą się coraz mniejszym zainteresowaniem.

Buduj mądrze

Wiele|Mnóstwo|Wiele|Dużo} osób mierzy się z problemem budowy domu. Niektórzy zlecają całość firmie, inni sami biorą się za układanie cegieł. Są jednak niektóre rzeczy które dotyczą wszystkich i nie zależą od stopnia zaangażowania w budowę.

Warunki cieplne domu to przede wszystkim interes zleceniodawcy, czyli budującego. Budowlańca interesują jak najniższe koszty wybudowania domu, tymczasem ocieplenie o którym piszemy to zaledwie parę procent całkowitych kosztów.

Jak urządzić ogród

Prace wykończeniowe naszego nowego domu zbliżają się ku końcowi. Nader często jest to czas, kiedy zastanawiamy się już, jak moglibyśmy zagospodarować ogród. Pragniemy, aby stał się doskonałym miejscem do relaksu w ciepłe, letnie dni. Bierzemy wtedy po różnego rodzaju książki, katalogi i poradniki. Możemy także zaglądnąć do sieci, na stronę, gdzie znajdują się projekty domów ale nie tylko.

Jak dbać o wynajęty dom

Własny dom to marzenie wielu z nas. Wśród codziennych obowiązków i zajęć, dom poza miastem, daje nam spokój, ciszę oraz odpoczynek. Wiele kłopotów takich jak ciągły brak czasu czy kłopoty w uzyskaniu kredytu, sprawiają, że marzenie to często odchodzi w zapomnienie.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.