Rozrywka

Budowa domu i prace wykończeniowe związane z nią

Jedna z najpoważniejszych decyzji w dorosłym życiu została podjęta. Chcemy zbudować dom. Oczywiście wcześniej czeka nas cały szereg rzeczy do załatwienia. Ale na samym początku czeka nas kupno działki budowlanej. Jeśli postanowimy kupić ją teraz, szansa szansa że wyjdziemy na tym korzystniej, niż nasi przyszli sąsiedzi, którzy takową działkę zakupili w okresie od stycznia do czerwca.

Zabezpieczenie domu poprzez izolację oraz właściwe ogrzewanie

W dobie coraz większego narostu zajęć i obowiązków, własny dom poza miastem staje się marzeniem prawie wszystkich. Gdy już ta istotna decyzja zostanie podjęta, warto rozglądnąć się za właściwą lokalizacją, która zapewni nam ciszę i spokój po całym dniu pełnym obowiązków.

Wypoczynek i relaks w dobrze urządzonym domu lub ogrodzie

Słoneczne i ciepłe lato inspiruje nas do spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu. Najczęściej wyjeżdżamy wtedy za miasto, aby odetchnąć od miejskiego zgiełku. Równie chętnie zostajemy w naszych przydomowych ogrodach i korzystamy z uroków letniej aury.
Ładna aura sprzyja także spotkaniom towarzyskim, które bardzo często połączone są z biesiadowaniem pod gołym niebem, czyli zazwyczaj grillowaniem.

Praktyczne wskazówki przy budowie domu

W trakcie budowy domu, rzeczą ważną, aczkolwiek niewidoczną w rezultacie finalnym jest zbrojenie betonu. Właściwie wykonane, stanowi zapewnienie dłuższej żywotności naszego domu.
Takim materiałem stosowanym do zbrojenia jest stal. Występuje ona w różnych klasach, które posiadają swoje gatunki,a te swoje charakterystyki. Również ważne jest zbrojenie schodów betonowych. Są one tak samo narażone na obciążenia jak inne elementy wykonane z tego materiału.

Przede wszystkim o domu - 29.05.2009

Po pracowitym dniu w biurze wracamy do jeszcze nie wykończonego, ale już naszego domu. Pierwsze kroki kierujemy na strych, gdzie jest pokój sypialny. Nie marzymy w tej chwili o niczym innym, jak o 30 minutowej drzemce. Kładziemy się na łóżku i obserwujemy w niebo, pomimo tego, że dach już od jakiegoś czasu dumnie spoczywa na więźbie dachowej.
Za to są odpowiedzialne okna dachowe.

Buduj mądrze

Wiele|Mnóstwo|Wiele|Dużo} osób mierzy się z problematyka budowy domu. Niektórzy zlecają całość firmie, inni sami biorą się za układanie cegieł. Są jednak rzeczy które dotyczą każdego i nie zależą od stopnia zaangażowania w inwestycję.

Warunki cieplne budynku to przede wszystkim interes zleceniodawcy, czyli budującego. Budowlańca interesują jak najniższe koszty wybudowania budynku, tymczasem ocieplenie o którym piszemy to zaledwie 2% całkowitych kosztów.

Buduj mądrze

Wiele|Mnóstwo|Wiele|Dużo} osób mierzy się z problemem budowy domu. Niektórzy zlecają wszystko firmie, inni sami biorą się za układanie cegieł. Są jednak rzeczy które dotyczą wszystkich i nie zależą od stopnia zaangażowania w inwestycję.

Warunki cieplne domu to przede wszystkim interes inwestora, czyli budującego. Budowlańca interesują jak najniższe koszty wybudowania domu, tymczasem ocieplenie o którym piszemy to zaledwie 2% całkowitych kosztów.

forum budowlane

Forum budowlane to miejsce, w którym budujący dom lub planujący taką inwestycję znajdą porady budowlane dotyczące wyboru projektu, budowy domu, oraz mogą podzielić się swoimi doświadczeniami dotyczącymi firm, materiałów, działek, fundamentów oraz wszystkich problemów, które stoją przed spełnieniem marzenia posiadania własnego gniazdka.

Budowa domu w obliczu kryzysu finansowego.

Kryzys finansowy daje się we znaki wszystkim branżom. Jeśli w kość dostają developerzy to nie ma dla nas lepszej wiadomości. Sztuczne podnoszenie cen do astronomicznych kwot, przyzwyczaiło Polaków do postrzegania własnego m, jako cudownego luksusu. Oczywiście obrotni rodacy zawsze sobie radzili i zawsze radzić będą. Okazało się, że taniej jest postawić własny dom od podstaw niż kupić mieszkanie. Często bywa i tak, że trzeba je poprawić pod kątem prostych ścian itp. I tak właśnie, w dobie światowego kryzysu na rynkach finansowych, jeśli tylko mamy wkład początkowy, możemy zaciągnąć kredyt na dom i zacząć budować własny dom.

Podaj cegłę, zbudujemy nowy dom. - projektoskop.pl

W dawnych, słusznie minionych latach, masy ludzi poupychanych w wieżowcach nie miały większych szans na poprawienie swojego standardu mieszkaniowego. Oczywiście hity w stylu boazeria czy łuki nad wejściem do pokoju pojawiały się tu i ówdzie, jednak mieszkańcy domów jednorodzinnych mieli o wiele wyższy standard. Był też powód tej dysproporcji, ten sam, przez który owe osiedla nazywano zatokami czerwonych świń.

Przełom z 1989 roku dał nam wiele możliwości, oczywiście jedynie teoretycznie. Mniej więcej przez dziesięć pierwszych lat III RP posiadanie domu było luksusem na miarę Blakea Carringtona.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.