Muzyka nowoczesna

Wspaniałych koncertów jest u nas coraz więcej

Jeszcze kilka lat temu Polska ogólnie nie była miejscem, gdzie z wielką chęcią grywali zagraniczni muzycy. Co prawda byliśmy i w dalszym ciągu jesteśmy sporym krajem, jednym z największych w Europie, lecz tak czy siak nie można jednoznacznie powiedzieć, iż potencjał naszego kraju był maksymalnie wykorzystany. Na szczęście w tym momencie jest fajniej: jeśli ktoś bardzo lubi metal płyty cd/dvd, chociażby w lato będzie mógł na żywo słuchać Metallikę, a więc jeden z najbardziej znanych zespołów metalowych na Ziemi.
Bęben djembe
Opracowanie: Shunichi kouroki
Na podstawie: http://www.flickr.com

Tak naprawdę nie słuchajmy wyłącznie muzyki, ale także ją twórzmy!

Kontemplowanie muzyki ma na pewno wiele uroku. W końcu niesamowicie ciężko tak naprawdę wyobrazić sobie funkcjonowanie bez ulubionych muzyków: wszyscy mamy odmienne gusta muzyczne, ale to co nas na pewno łączy to wszechobecna miłość do muzyki.
Syntezator
Opracowanie: Muff
Na podstawie: http://www.flickr.com

Na którym instrumencie dobrze jest nauczyć się grać?

Muzyka ma bardzo ważną rolę w życiu ludzi. Słyszy się ją codziennie w wielu różnych miejscach, w mieszkaniu, sklepach czy firmach. Od wieków utwory muzyczne były wyrazem religijnych obrzędów albo pełniły funkcję towarzyską, a wraz z upływem czasu zaczęto tworzyć coraz bardziej skomplikowane i zróżnicowane utwory muzyczne.
Dziecko
Opracowanie: Alexander Lyubavin
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jakie znaczenie ma dzisiaj muzyka?

Od wielu lat ludziom na każdym kroku towarzyszy jakaś muzyka, tak naprawdę jest ona obecna w każdej dziedzinie życia. Dziś muzyka spełnia głównie funkcję rozrywkową, lecz dawniej posiadała również spore znaczenie w religii.
Wiolonczela
Opracowanie: Alex
Na podstawie: http://www.flickr.com

W jaki sposób zainteresować instrumentami dziecko!

To dziecko, które od małego sukcesywnie rozwija własne talenty muzyczne z pewnością ma sporo większe szanse na to by niejako podbić świat własnymi umiejętnościami. No wiadomo: zapewne nasze dziecko nie posiada tak wiele umiejętności, charyzmy, ale należy uwierzyć we własne dziecko. I dlatego nie ma nic złego w tym, aby wysłać własną latorośl na prywatne lekcje grania na jakimś instrumencie. Może altówka to fantastyczny instrument muzyczny?
Koncert rockowy
Opracowanie: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu

Kilka porad dla melomanów

Nierzadko mawiamy, że aktualna muzyka tak czy siak nie jest interesująca, godna uwagi miłośnika muzyki, który cechuje się odrobinę odmiennym gustem, aniżeli przeciętny człowiek. Jednak kto rzekł, iż powinniśmy tylko zwracać własną uwagę na main stream?
Guns n Roses
Na podstawie: http://www.flickr.com/

Jakie są najbardziej znaczące atuty słuchania muzyki?

Muzyka tak naprawdę w aktualnej formie towarzyszy nam od stosunkowo niedawna, ale oczywiście ciężko nie pamiętać, że i niegdyś, zanim jeszcze wynaleziono elektryczność ludzie mogli się raczyć piękną muzyką. Może dawno temu muzyka głębiej na nas oddziaływała?
Gra na skrzypcach i wiolonczeli
Opracowanie: Ted and Jen
Na podstawie: http://www.flickr.com

Bardzo dobra oprawa muzyczna jest to sukces idealnej imprezy

Planowanie imprez zobowiązuje do zaangażowania jak i nadzwyczaj wiele czasu. Nie jest to wyłącznie dobór właściwego miejsca i wybór menu. To dużo, dużo więcej kwestii do załatwienia.
keyboard

Zainteresowanie instrumentami w dużym znaczeniu

Dzieci z reguły są nadzwyczaj zdolne i mają niezwykle wiele zainteresowań. Jednym z nich jest zaciekawienie muzyką w obszernym tego słowa znaczeniu. Funkcją rodzica jest ukierunkowanie malucha.
telebim na koncercie
Opracowanie: Piotr Drabik
Na podstawie: http://www.flickr.com

Organizacja imprez otwartych krok po kroku - zaplecze techniczne i formalne imprezy

Przygotowanie imprezy, tworzonej dla ogromnej liczby odbiorców, to nie lada zadanie. Żeby impreza była udana i całkowicie bezpieczna, trzeba zadbać o wiele rozmaitych kwestii, jak obsługa techniczna imprez, albo wynajem agregatów prądotwórczych. Dobrym pomysłem jest zacząć od rozpisania zadań, aby nie zaniedbać któregoś z istotnych zagadnień.
1 2 3 4 5 6 7
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.