Muzyka nowoczesna

Wspaniałych koncertów jest u nas coraz więcej

Jeszcze przed kilkoma laty Polska raczej nie była miejscem, gdzie z ogromną chęcią grali zagraniczni muzycy. Niby byliśmy i w dalszym ciągu jesteśmy znacznym krajem, jednym z najludniejszych na Starym Kontynencie, lecz tak czy siak nie można powiedzieć, iż akurat potencjał Polski był maksymalnie wykorzystywany. Ale na szczęście w tym momencie jest lepiej: jeżeli ktoś bardzo lubi metal płyty cd/dvd, chociażby w lato będzie mógł na żywo słuchać Metallikę, zatem jeden z najbardziej znanych zespołów metalowych na całym świecie.
Wiolonczela
Opracowanie: Alex
Na podstawie: http://www.flickr.com

W jaki sposób zainteresować instrumentami dziecko!

To dziecko, które od wczesnego dzieciństwa sukcesywnie rozwija własne talenty muzyczne na pewno ma dużo bardziej znaczące szanse na to by niejako podbić świat swoimi umiejętnościami. Wiadomo: pewnie dziecko nie ma aż tak wiele talentu, charyzmy, ale trzeba uwierzyć w swoje dziecko. I właśnie dlatego naprawdę nie ma nic nieodpowiedniego w tym, aby posłać swoją latorośl na prywatne lekcje grania na jakimś instrumencie. Może altówka to doskonały instrument muzyczny?
Bęben djembe
Opracowanie: Shunichi kouroki
Na podstawie: http://www.flickr.com

Tak naprawdę nie słuchajmy wyłącznie muzyki, ale także ją twórzmy!

Codzienne słuchanie muzyki ma z pewnością dużo uroku. Przecież niesamowicie ciężko w ogóle jakoś sobie wyobrazić życie bez ulubionych wykonawców: wszyscy mamy odmienne gusta muzyczne, ale to co nas na pewno łączy to wielka miłość do świata muzyki.
Syntezator
Opracowanie: Muff
Na podstawie: http://www.flickr.com

Na którym instrumencie dobrze jest nauczyć się grać?

Muzyka ma bardzo duże znaczenie w życiu ludzi. Można ją usłyszeć codziennie na każdym kroku, w mieszkaniu, sklepie czy firmach. Od setek lat pieśni były wyrazem kultu religijnego lub pełniły funkcję towarzyską, a wraz z biegiem lat zaczęto tworzyć coraz bardziej skomplikowane i zróżnicowane utwory muzyczne.
Dziecko
Opracowanie: Alexander Lyubavin
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jakie znaczenie ma dzisiaj muzyka?

Od wieków człowiekowi na każdym kroku towarzyszy muzyka, w zasadzie jest ona obecna w każdej dziedzinie życia. Dziś muzyka pełni głównie rolę rozrywki, ale do niedawna posiadała także duże znaczenie religijne.
Klawisze fortepianu
Opracowanie: peddhapati
Na podstawie: http://www.flickr.com

Instrumenty elektroniczne i klasyczne - które są najlepsze?

Muzyczne instrumenty dzieli się na instrumenty szarpane oraz dęte. Wśród instrumentów dętych, zwanych także aerofonami można rozróżnić instrumenty blaszane, drewniane oraz klawiszowe. Przedstawicieli grup instrumentów dętych drewnianych i blaszanych jest dość dużo i są ogólnie znane. Instrumenty z klawiszamito stosunkowo wąska grupa.
Opracowanie: RossinaBossioB

Kupowanie płyt w sklepie muzycznym?

W dzisiejszych czasach naprawdę często ludzie niemal gubią się w ciągle tworzonych nowych nurtach muzyki, których istnieje całe mnóstwo. Niejednokrotnie możemy również zaobserwować przeróżnego rodzaju kłótnie pomiędzy fanami poszczególnych gatunków, którzy próbują dowieść, iż to właśnie ich ulubiony gatunek muzyki jest najdoskonalszy.
koncert
Opracowanie: BL4CK_K1N6
Na podstawie: http://www.flickr.com

Czy faktycznie muzyka jest właściwym lekarstwem na wszystko?

Każdy z nas doskonale wie, że rozrywka jest jedną z części naszego życia codziennego, która ma dla nas niezwykle duże znaczenie. Dzięki niej jesteśmy w stanie skutecznie zapomnieć o otaczających nas problemach, dlatego też jest tak w wielu przypadkach przez nas wybierana jako doskonałe źródło zapomnienia. Niemniej wprawdzie praktyka pokazuje nam, że nasze źródła rozrywki poniekąd są niezwykle różnorodne, w następstwie tego też tak trudno jest wyznaczyć jedną, najbardziej skuteczną, ale i równolegle znaną metodę zabijania wolnego czasu.
muzyka
Opracowanie: Justin Higuchi
Na podstawie: http://www.flickr.com

Księgarnia muzyczna

Obecnie duża ilość muzyki, może w większości wypadków przytłaczać. Niestety, podejmowanie ogromu mniej lub bardziej ważkich decyzji co do nabycia płyty nie jest sprawą zbyt łatwą, dlatego też lepiej świetnie się do niej przyłożyć. Jak jednak kupować odpowiednią pozycje, jak wyłowić z gąszczu tytułów ten jeden jedyny upragniony? Sprawa ta wymaga znakomitego przygotowania i podejmowania nadzwyczaj świadomych zakupów. Cudownym miejscem, gdzie da się je zacząć okazać sięperfekcyjny sklep bądź księgarnia muzyczna.

Jaki gatunek muzyki jest najlepszy dla pociech?

To, jakiej muzyki słucha dziecko, posiada wielki wpływ na jego wychowanie. W zasadzie wszyscy rodziciele powinni mieć pojęcie, w jakich utworach lubuje się ich podopieczny. Dzisiejsza branża muzyczna jest kiepska, tak uważają nawet najbardziej stonowani komentatorzy.
1 2 3 4 5 6 7
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.