Konkurencja
Bilbord reklamowy
Opracowanie: Elliott Brown
Na podstawie: http://www.flickr.com

Prowadząc własną firmę musisz uważać na prawa autorskie

Sporo osób stara się zrozumieć, czym w ogóle różni się wzór użytkowy od przemysłowego. Trudno opisać ową różnić, ale spróbujemy pokrótce to wyjaśnić. Tak, więc wzór użytkowy a wzór przemysłowy to przedmiotami, które są chronione przez prawo, jeżeli oczywiście są nowatorskie, tzn. nieskopiowane przez kogoś. Wzór użytkowy to dany przedmiot, dana rzecz, coś co można dotknąć, natomiast wzór przemysłowy to ogólne wrażenia dla oka, czyli design. Żeby lepiej to zrozumieć, dajmy na to stół, będzie wzorem użytkowym, jeżeli na przykład będzie posiadał sześć nóg i blat jest połączeniem szkła z drewnem (oczywiście wszystko zrobione w nowatorski sposób), a wzorem przemysłowym będzie wygląd tego stołu, czyli to, że szkło będzie białe i zamglone, a drewno jasne i nogi będą z różnego typu drewna w wielu odcieniach. Możemy zgłosić parę odmian wzorów przemysłowych, tzn. stół będzie mógł mieć szklaną powierzchnię w różnych odcieniach. Taka jest najważniejsza różnica między tymi dwoma wzorami.
firma
Opracowanie: Sinn Féin
Na podstawie: http://www.flickr.com

Dla każdego producenta różnego typu produktów, ważne jest aby odróżniać się od innych, co umożliwiają znaki towarowe

Dzisiaj konkurencja pomiędzy przeróżnymi firmami jest czymś całkowicie oczywistym. Istnienie konkurencji należy uznać za zjawisko korzystne, aczkolwiek pod warunkiem, iż występuje ona w odpowiedniej formie. Nie powinny zatem dotyczyć jej takie sytuacje, gdy staje się ona nieuczciwa, dochodzi do manipulacji czy różnego rodzaju malwersacji. Istnieje cały szereg uregulowań prawnych, które mają na celu zabezpieczenie interesów uczestników obrotu gospodarczego.
Dokumentacja patentowa
Opracowanie: Intel Free Press
Na podstawie: http://www.flickr.com

Prawo autorskie ciągle powinno okazać się przestrzegane

Rzecznik patentowy ma szansę nam wszystko rzetelnie wyjaśnić
Kiedy udało nam się stworzyć coś nowego, zrobić coś czego jeszcze nikt do tej chwili nie stworzył, to pragniemy posiadać jedyne prawo do konkretnej sprawy i chcemy posiadać świadomość, że nikt odmienny nie będzie się podawał za jej twórcę. Dlatego właśnie musimy opisać nasz wynalazek i powiadomić o tym instytucję, która stwierdzi, czy na pewno nic takiego jeszcze nie powstało.
Witryna sklepowa
Opracowanie: Christophe
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jak sklepy spożywcze radzą sobie z przechowywaniem łatwo niszczejących artykułów

Prowadzenie sklepu spożywczego jest połączone z pewnymi stratami. Produkty spożywcze mają przecież konkretnie podany termin przydatności. Dlatego nie można ich trzymać na półkach zbyt długo. Dodatkowo pewne wyroby, np. mleko lub świeże ryby, trzeba obligatoryjnie przechowywać w odpowiednich warunkach, to jest w temperaturze ok. 0 stopni C. Przekonajmy się, w jaki sposób sklepy w stolicy Wielkopolski sensownie wiążą efektywny handel z samym magazynowaniem wybranych produktów.
firma
Opracowanie: Jim Larrison
Na podstawie: http://www.flickr.com

Konkurencja na dzisiejszym rynku - jak przedsiębiorstwo winno rozkręcić swoją działalność, dościgając konkurencję?

Prawdą jest, że współcześnie w każdej możliwej branży panuje ogromna konkurencja, co wynika zwłaszcza z charakteru wolnorynkowej polityki gospodarczej. Praktycznie każdy podmiot może rozkręcić działalność oferując produkty czy też udostępniając swoje usługi, co sprawia, że w niektórych sektorach rynku ten sam rodzaj towaru ma w ofercie nawet wiele przedsiębiorstw. W takim przypadku, zupełnie normalnym zjawiskiem jest to, że ich właściciele oraz firmowi kierownicy wyższego szczebla muszą nieźle „nagimnastykować się”, by dotrzymać kroku istniejącej konkurencji.
prezes
Opracowanie: Martin Lang
Na podstawie: http://www.flickr.com

Wiele ludzi zastanawia się bardzo często czym jest znak towarowy

Jest dużo takich zagadnień obecnie, nad którymi zastanawia się nadzwyczaj dużo ludzi. Przykładów rzecz jasna można prezentować bardzo wiele, jednak jednym z w największym stopniu zasadniczych jest znak towarowy, który jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów, które występują w przeróżnego typu działalności firmowej.
znak towarowy
Opracowanie: Saint-Gobain Abrasives AB Sweden
Na podstawie: http://www.flickr.com

Co to jest znak towarowy i czy rzeczywiście warto go zarejestrować?

Znakiem towarowym najczęściej nazywamy wszelkiego typu symbole, jakie można użyć w formie graficznej i kojarzy się on bezpośrednio z określonym produktem, usługą albo firmą. Najczęściej są to różnego typu wyrazy, rysunki, ozdobniki, kompozycja kolorystyczna, kształty przestrzenne, a nawet różne melodie. Sposobów może być mnóstwo. Najistotniejszy jest w tym przypadku fakt, iż oznaczania towarowe przynależą do określonego twórcy i nie powinny być stosowane przez innych.
wyszukiwarka
Opracowanie: iwrite4money
Na podstawie: http://www.flickr.com

Co trzeba zrobić, aby strona internetowa była naprawdę często odwiedzana? Zdecydować się na pozycjonowanie!

Prowadzenie witryny internetowej może być naprawdę doskonałym sposobem na zarobienie pieniędzy. Trzeba jednak pamiętać, że będzie tak tylko wówczas gdy witryna będzie licznie odwiedzana przez Internautów. Aby stało się to możliwe, powinna ona zajmować naprawdę wysokie miejsce w popularnych wyszukiwarkach. Nikt nie zamierza bowiem „przekopywać się” przez tysiące stron szukając tej jednej.
jadący dźwig
Opracowanie: Alexandre Prévot
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jak poszukiwać przedsiębiorstwa wynajmującego żurawie?

Aby prace zostały przeprowadzone dobrze często potrzebna jest pomoc firm zewnętrznych. Ma to miejsca w naprawdę wieku przypadkach. Dlatego też rozpoczynamy poszukiwania najlepszych ofert, które całkowicie nas usatysfakcjonują. Jak odpowiednio szukać, aby odnaleźć to, na czym nam zależy?
konferencje
Opracowanie: Marcin Polak
Na podstawie: http://www.flickr.com

Konferencje w Ciechocinku – sposób na świetne połączenie spotkań i obowiązków biznesowych z odpoczynkiem oraz regeneracją.

Obecnie zauważyć można bardzo dużą liczbę przedsiębiorstw na rynku. Związane jest to z usprawnieniem przepisów oraz procedur dotyczących tworzenia prywatnych przedsiębiorstw. Związane jest to też z dużą chęcią jednostek do posiadania własnej firmy i będąc tym samym dla siebie pracodawcą nie będąc od nikogo zależnym.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.