Opony
opony samochodowe
Opracowanie: Mathew Bedworth
Na podstawie: http://www.flickr.com

Wymienianie opon twojego auta a także ich przechowywanie

Kiedy mamy własny samochód z pewnością zmieniamy opony wraz ze zmieniającymi się warunkami pogodowymi. Jest to bardzo ważne, aby zachować bezpieczeństwo na drodze jak również cieszyć się komfortową jazdą w każdych warunkach. Kupując opony trzeba zwrócić uwagę na prawidłowe oznaczenia, które się na nich znajdują oraz na niezbędne certyfikaty producenta. Możemy zakupić opony zarówno w sklepach w internecie jak tez w stacjonarnych.
opony samochodowe
Opracowanie: Nikita Novozhilov
Na podstawie: http://www.flickr.com

Okresowa zmiana ogumienia. Bezpieczeństwo i wygoda jazdy autem

Każdytechnik samochodowy powie, że żadna z opon nie ochroni przed kolizją czy wypadkiem drogowym, jeżeli nie będziemy uważni oraz rozważni za kierownicą. Na pewno zmiana opon jest kwestią, która zwiększa spokój kierowcy i podróżujących i zmniejsza przyczyny wypadków. Wolno zakomunikować, że jednak duża ilość prowadzących w Polsce przekonała się do tej praktyki, co należy zauważyć po kolejkach z którymi niejeden autoserwis się zmaga.
Samochód
Opracowanie: bertknot
Na podstawie: http://www.flickr.com

Przygotowanie samochodu do lata – kilka praktycznych porad.

Nieistotne, czy zima w tym roku była ostra, czy garażujemy nasze auto czy też nie i czy jesteśmy raczej „niedzielnym kierowcą” czy prowadzimy samochód każdego dnia – sprawdzenie stanu technicznego i przygotowanie samochodu przed nowym sezonem to ważny punkt na dość krótkiej liście „do zrobienia”. Poniżej garść wskazówek, co zrobić i czego nie odpuścić po zimie.
Opracowanie: Honda

Może niektórych śmieszą, jednak ochraniają opony – chlapacze na zimę

Zbliżająca się zima to dla kierowców nie tylko przechodzenie na specjalne „zimówki”. Przestawieniom na zimną, niewdzięczną zwłaszcza karoserii porę roku podlegają także inne części samochodu niż tylko opony, m.in. popularne chlapacze. Plastikowe błotniki chronią nasze koła przed zbierającą się w zimie ilością soli, piachu i kamyków.
wycieraczki samochodowe
Opracowanie: Mario Spann
Na podstawie: http://www.flickr.com

Przegląd auta po zimie - zadbaj o pojazd

Piękna, wiosenna pogoda sprzyja wypadom. Nie wystarczy jednak umyć samochód, by pożegnać sezon zimowy. Sól drogowa oraz mróz nie są obojętne na przewody hamulcowe i tarcze. Wiosna to dobry moment, skontrolowanie stanu technicznego pojazdu.
Wycieraczki samochodowe

Na co zwracają uwagę białogłowy, a na co faceci w trakcie użytkowania własnego lub służbowego pojazdu

Damski punkt widzenia bywa całkiem odmienny od tego męskiego - takie stwierdzenie zna już niemal cały glob. Co niezwykle istotne, taka opinia została poza tym udowodniona przez naukowców. Ponadto bywa uniwersalna, bo można ją dopasować praktycznie do każdej dziedziny życia, w tym również do szeroko rozumianej motoryzacji.
Opony
Opracowanie: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu

Nowatorskie rozwiązania są na wyciągnięcie ręki – opony

Świetna jakość materiałów, które są wybierane do robienia opon o nadzwyczajnej trwałości, to efekt wprowadzonej jakiś czas temu metody ich tworzenia. Producenci nieustannie szukają coraz lepszych połączeń, za pomocą których mogą przygotować rewelacyjne opony. Dobrej jakości rozwiązania są wprowadzane na rynek nieustannie, więc też trafiają do wielu konsumentów. Najróżniejsze opony są dopasowywane do poszczególnych marek samochodów. Niezwykle atrakcyjne rozwiązania z zakresu nowych opon ceni znaczne grono konsumentów.
części do samochodów
Opracowanie: Carol VanHook
Na podstawie: http://www.flickr.com

W jaki sposób sporo taniej kupić części do samochodu?

Na nasze szczęście szejkowie dogadali się z Zachodem - a więc ropa jest tańsza. A to z automatu spowodowało, że najzwyczajniej w świecie ceny na polskich stacjach benzynowych są atrakcyjniejsze. Choć wiadoma kwestia, iż i tak akcyza i pozostałe podatki są bądź co bądź na tyle znaczne, że te oszczędności raczej nie są naprawdę bardzo duże. Jednakże ja w końcu miałem napisać o czymś nieco innym - a konkretniej trzeba pomyśleć w jaki sposób zakupić dalibyście radę, za dużo mniejsze pieniądze opony bądź części do samochodów...
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.