Podatek
Mieszkanie
Opracowanie: Martin Pulaski
Na podstawie: http://www.flickr.com

Czy za wynajem nieruchomości podatek należy zapłacić?

Czy wiemy za co płacimy podatki? Mamy szansę sobie nie zdawać z tego sprawy, ale prawda jest taka, że za przeróżne przedmioty i usługi zobowiązani jesteśmy zapłacić podatek.
Dokumenty
Opracowanie: Jacob Edward
Na podstawie: http://www.flickr.com

Czy symbol PKWiU musi znaleźć się na fakturze i jakim sposobem ustalić wymiar wypoczynkowego urlopu?

Symbol PKWiU to inaczej Polska Klasyfikacja Wyrobów oraz Usług, która obejmuje zestaw rozlicznych produktów, jakie znajdują się w obiegu gospodarczym w Polsce. Mówiąc zwięźle, są to towary a także artykuły, jakie możemy w Polsce wykupić czy też sprzedać. Kod PKWiU zdoła znaleźć się na fakturze, ale nie zawsze jest to nieodzownością.
Obliczenie rachunkowe
Opracowanie: Andrew_Writer
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jak właściwie wypełnić coroczny obowiązek rozliczenia się z Urzędem Skarbowym.

Jednym z najważniejszych obowiązków każdego pracującego jest przesłanie do określonego dnia zeznania podatkowego. Dotyczy to tak naprawdę każdego, kto uzyskał w poprzednim roku kalendarzowym jakiś dochód. Prawodawcy przewidzieli czas na dopełnienie tego obowiązku na ostatni dzień kwietnia, i przekroczenie tej daty może się wiązać z poważnymi konsekwencjami.
Faktury papierowe
Opracowanie: Savoir-faire Linux
Na podstawie: http://www.flickr.com

Zarządzanie księgi przychodów i rozchodów swojej firmy - najlepsze programy do wystawiania faktur.

Mając działalność gospodarczą, przymuszeni jesteśmy do prowadzenia rachunkowości, wystawiania faktur a także rozliczania się z urzędem skarbowym. Tymczasem nie będzie to takie proste jak by się wydawało. Trzeba znać się na wzorach prawa skarbowego, wiedzieć z czego przysługuje nam zwolnienie podatkowe oraz wiele różnych spraw, jakie wiążą się z podatkami. Jak już wcześniej było powiedziane nie będzie to proste zadanie.
Dokumentacja
Opracowanie: 24oranges.nl
Na podstawie: http://www.flickr.com

Zawieszenie działalności, o czym warto

Prowadzenie działalności gospodarczej może przynosić wielką satysfakcję, ale prywatna firma to również znaczne obciążenia i wynikające z nich ryzykowne sytuacje. Nie oznacza to jednak, iż w w czasie poważnych problemów firmę należy od razu likwidować. Mamy możliwość od niej odpocząć, co w przepisach określane jest jako zawieszenie działalności gospodarczej.
Księgowość

Księgowość w firmie - które możliwości będą najlepsze na praktyczne rozwiązanie tej sprawy

Obowiązkiem wszystkich działających firm jest rozliczanie się z urzędem skarbowym i zusem - w zależności od formy działalności będzie albo raz na miesiąc albo raz na kwartał. Przed zrobieniem przelewów trzeba porządnie policzyć wszystkie należne podatki, biorąc do tego przychody jakie uzyskała firma i wszystkie koszty, w tym wynagrodzenia dla pracowników. Ważne jest, żeby to zrobić rzetelnie i poprawnie, bo w razie pomyłek będzie trzeba tłumaczyć się przed urzędnikami, a może i ponieść nawet konsekwencje finansowe.
Rozliczenie PIT
Opracowanie: eFile989
Na podstawie: http://www.flickr.com

Czy warto przekazać 1% przy rozliczaniu PIT-u?

Duża część z nas dobrze wie, że praca stanowi nasz kluczowy szczegół codzienności. Osiąganie przychodów z tytułu pracy jest bowiem naturalną koleją rzeczy, dzięki której uzyskujemy środki na spełnianie naszych potrzeb. W tej sytuacji należałoby również odnotować, że żyjemy w kraju, w którym niezbędność rachowania naszych dochodów stanowi dla nas wyjątkowo powikłany obowiązek, który przychodzi nam wypełnić.
Zwinięte rachunki
Opracowanie: Steven Depolo
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jak wypełnić pit za 2014 będziemy mieli szansę się wywiedzieć z internetu

Co rok rozliczamy się z urzędem skarbowym. Gdy powzięliśmy działalność zarobkową, to jesteśmy przymuszeni oddawać fragment tej kwoty państwu, tak żeby miało się ono za co utrzymać. Przez to właśnie tak istotne okazuje się być to, żeby co roku, jeżeli tylko coś zarobimy, rozliczać się w dobry sposób z urzędem skarbowym. Powinniśmy wówczas pokazać wszystkie nasze przychody, dochody, a także wartość podatku, którą powinniśmy uiścić i którą przelaliśmy.
Kalkulator
Opracowanie: Chris de Kok
Na podstawie: http://www.flickr.com

Najnowsze sposoby składania deklaracji podatkowych są ostatnio bardzo popularne. Sprawdź o co w tym chodzi

Technologia czyni łatwiejszym życie na wielu płaszczyznach, doprowadza do sytuacji, że jesteśmy w stanie używając internetu robić sporo rzeczy, o których dobre dziesięć lat wstecz nie śniliśmy. W naszym kraju coraz popularniejsze staje się składanie deklaracji podatkowych przez Internet, wysyłanie wszelkiego rodzaju dokumentów podatkowych online. Zobaczmy zatem co należy wykonać, by przeprowadzić rozliczenie choćby własnego podatek dochodowego używając Internetu, przeanalizujmy w jaki sposób rozliczać PIT online.
Rozliczenie pit
Opracowanie: Lucas Hayas
Na podstawie: http://www.flickr.com

Nie chcesz czekać w długiej kolejce podczas rozliczania PIT-u w Urzędzie Skarbowym? Skorzystaj z e-deklaracji

Jak nadchodzi termin złożenia deklaracji podatkowej do Urzędu Skarbowego tworzą się tam wielkie kolejki, bo najczęściej odkładamy tę powinność na ostatni moment. Jesteśmy w stanie jednakże uniknąć tej nieprzyjemności, jak zdecydujemy się skorzystać z systemu elektronicznego e-deklaracje. Umożliwia on automatyczne sporządzenie formularza PIT i wyliczenie podatku, a także jego wysłanie bez konieczności posiadania podpisu kwalifikowanego.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.