Podatek
Rozliczenie pit
Opracowanie: Lucas Hayas
Na podstawie: http://www.flickr.com

Nie chcesz czekać w długiej kolejce podczas rozliczania PIT-u w Urzędzie Skarbowym? Skorzystaj z e-deklaracji

Gdy przychodzi termin złożenia deklaracji PIT do Urzędu Skarbowego tworzą się na miejscu ogromne kolejki, ponieważ najczęściej odkładamy ten obowiązek na ostatni moment. Jesteśmy w stanie jednakowoż uniknąć tej nieprzyjemności, jak zdecydujemy się skorzystać z systemu elektronicznego e-deklaracje. Umożliwia on automatyczne sporządzenie formularza PIT i obliczenie podatku, a także jego wysłanie bez konieczności posiadania podpisu kwalifikowanego.
Rozliczenie PIT
Opracowanie: eFile989
Na podstawie: http://www.flickr.com

Czy warto przekazać 1% przy rozliczaniu PIT-u?

Każdy z nas doskonale wie, że praca stanowi nasz podstawowy szczegół codzienności. Wytwarzanie przychodów z tytułu pracy jest bowiem naturalną koleją rzeczy, dzięki której uzyskujemy środki na spełnianie naszych potrzeb. W tej sytuacji warto również odnotować, że żyjemy w kraju, w którym niezbędność rachowania naszych dochodów stanowi dla nas niebywale skomplikowany obowiązek, który przychodzi nam wypełnić.
Dokumentacja
Opracowanie: 24oranges.nl
Na podstawie: http://www.flickr.com

Zawieszenie działalności, o czym warto

Prowadzenie firmy może przynosić wielką satysfakcję, lecz prywatna firma to czasami pewne obciążenia i wynikające z nich ryzyko. Nie oznacza to jednak, że w w czasie poważnych problemów firmę trzeba natychmiast zamknąć. Można od niej odpocząć, co w przepisach określane jest jako zawieszenie działalności gospodarczej.
Mieszkanie
Opracowanie: Martin Pulaski
Na podstawie: http://www.flickr.com

Czy za wynajem nieruchomości podatek należy zapłacić?

Dużo usług jest opodatkowanych. Mamy szansę sobie nie zdawać z tego sprawy, ale prawda będzie taka, że za różnorakie materiały i usługi powinniśmy płacić podatek.
Księgowość

Księgowość w firmie - które możliwości będą najlepsze na praktyczne rozwiązanie tej sprawy

Obowiązkiem wszystkich działających firm są rozliczenia z zusem i skarbówką - zależnie od rodzaju działalności może to być albo raz na kwartał, albo na miesiąc. Zanim się zrobi przelewy należy porządnie policzyć wszystkie konieczne podatki, biorąc do tego przychody jakie uzyskała firma i wszystkie koszty, w tym również pensje dla zatrudnionych pracowników. Istotne jest, aby wykonać to rzetelnie i poprawnie, bo w razie pomyłek będzie trzeba tłumaczyć się przed urzędnikami, a może i zapłacić za to jakąś karę finansową.
księgowa
Opracowanie: NATO E-3A Component
Na podstawie: http://www.flickr.com

Biuro rachunkowe proponuje kompleksowe obsługi dla instytucji czy też ludzi fizycznych na terenie Katowic i okolic

Nierzadko spotykane na terenie Polski biura księgowe posiadają za zadania kompleksowej usługi dla przedsiębiorstw i osób prywatnych. Przedsiębiorstwa dobrze wiedzą, jak ważny jest porządek w pismach dotyczących rozlicznych faktur oraz zobowiązań. Biura księgowe posiadają na celu kierowanie dokumentacji rachunkowej.
wyliczenie podatku
Opracowanie: eFile989
Na podstawie: http://www.flickr.com

Podatek z tytułu nabycia towaru poza naszym krajem

Jeżeli chcemy kupić coś zagranicą, to raczej nie zastanawiamy się nad opodatkowaniem związanym z konkretną rzeczą. bardzo często po prostu jesteśmy zadowoleni z tego, że osiadamy nową rzecz. Ale, jeśli jesteśmy przedsiębiorcami to mamy świadomość, że jest coś takiego jak wnt.
Kalkulator
Opracowanie: Chris de Kok
Na podstawie: http://www.flickr.com

Najnowsze sposoby składania deklaracji podatkowych są ostatnio bardzo popularne. Sprawdź o co w tym chodzi

Postęp technologiczny ułatwia życie na różnych poziomach, doprowadza do sytuacji, iż możemy używając internetu robić sporo czynności, o których jeszcze parę lat wstecz nie myśleliśmy. W naszym kraju coraz popularniejsze staje się składanie deklaracji podatkowych przez Internet, dostarczanie różnego rodzaju dokumentów podatkowych online. Zobaczmy w związku z tym co trzeba zrobić, żeby przeprowadzić rozliczenie naszego podatek od dochodów za pomocą Internetu, przeanalizujmy w jaki sposób rozliczać PIT online.
Faktury papierowe
Opracowanie: Savoir-faire Linux
Na podstawie: http://www.flickr.com

Zarządzanie księgi przychodów i rozchodów swojej firmy - najlepsze programy do wystawiania faktur.

Prowadząc działalność gospodarczą, zmuszeni jesteśmy do prowadzenia rachunkowości, wystawiania faktur a także rachowania się z urzędem skarbowym. Tymczasem nie będzie to takie łatwe jak by się wydawało. Powinno orientować się na paragrafach prawa skarbowego, wiedzieć z czego przysługuje nam odwołanie podatkowe oraz wiele innych spraw, jakie wiążą się z podatkami. Jak już wcześniej było napisane nie będzie to łatwe zadanie.
Zwinięte rachunki
Opracowanie: Steven Depolo
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jak wypełnić pit za 2014 będziemy mieli szansę się wywiedzieć z internetu

Co rok musimy rozliczyć się z urzędem skarbowym. Jeśli powzięliśmy działalność zarobkową, to jesteśmy przymuszeni oddawać część tej kwoty państwu, tak żeby mogło się ono za co utrzymać. Przez to właśnie tak ważne okazuje się być to, żeby co roku, jeżeli jedynie coś zarobimy, rozliczać się w odpowiedni sposób z urzędem skarbowym. Powinniśmy wtedy wykazać wszelkie nasze przychody, dochody, a też wartość podatku, którą musimy wpłacić i którą wpłaciliśmy.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.