Podatek
Mieszkanie
Opracowanie: Martin Pulaski
Na podstawie: http://www.flickr.com

Czy za wynajem nieruchomości podatek należy zapłacić?

Dużo usług będzie opodatkowanych. Mamy szansę sobie nie zdawać z tego sprawy, lecz prawda okazuje się być taka, że za różnorakie przedmioty oraz usługi zobowiązani jesteśmy płacić podatek.
Dokumenty
Opracowanie: Jacob Edward
Na podstawie: http://www.flickr.com

Czy symbol PKWiU musi znaleźć się na fakturze i jakim sposobem ustalić wymiar wypoczynkowego urlopu?

Symbol PKWiU to inaczej Polska Klasyfikacja Wyrobów i Usług, jaka otacza spis rozmaitych produktów, które znajdują się w obiegu gospodarczym w Polsce. Mówiąc krótko, są to towary i towary, które zdołamy na terenie Polski nabyć bądź sprzedać. Kod PKWiU może znaleźć się na fakturze, lecz nie zawsze jest to niezbędnością.
Rozliczenie pit
Opracowanie: Lucas Hayas
Na podstawie: http://www.flickr.com

Nie chcesz czekać w długiej kolejce podczas rozliczania PIT-u w Urzędzie Skarbowym? Skorzystaj z e-deklaracji

Kiedy przychodzi termin złożenia deklaracji PIT do Urzędu Skarbowego tworzą się na miejscu wielkie kolejki, bo najczęściej odkładamy tę powinność na ostatni moment. Możemy jednak uniknąć tej nieprzyjemności, jeśli będziemy zdecydowani się korzystać z systemu elektronicznego e-deklaracje. Pozwala on na automatyczne sporządzenie formularza PIT i obliczenie podatku, a także jego wysłanie bez konieczności posiadania podpisu kwalifikowanego.
Kalkulator
Opracowanie: Chris de Kok
Na podstawie: http://www.flickr.com

Najnowsze sposoby składania deklaracji podatkowych są ostatnio bardzo popularne. Sprawdź o co w tym chodzi

Technologia czyni łatwiejszym życie na wielu płaszczyznach, prowadzi do sytuacji, iż możemy za pomocą internetu robić sporo czynności, o których dobre dziesięć lat wstecz nie śniliśmy. W naszym kraju bardzo popularne staje się rozliczanie z Urzędem Skarbowym za pomocą Internetu, dostarczanie różnego rodzaju dokumentów podatkowych przez Internet. Dowiedzmy się w związku z tym co trzeba wykonać, aby wykonać rozliczenie naszego podatek dochodowego używając Internetu, przeanalizujmy w jaki sposób rozliczać PIT online.
wyliczenie podatku
Opracowanie: eFile989
Na podstawie: http://www.flickr.com

Podatek z tytułu nabycia towaru poza naszym krajem

Kiedy chcemy kupić coś zagranicą, to raczej nie zastanawiamy się nad opodatkowaniem związanym z daną rzeczą. Najczęściej po prostu cieszymy się, że mamy coś nowego. Jednak, jeżeli zostaliśmy przedsiębiorcami to mamy świadomość, że istnieje coś takiego co nazywamy wnt.
Obliczenie rachunkowe
Opracowanie: Andrew_Writer
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jak właściwie wypełnić coroczny obowiązek rozliczenia się z Urzędem Skarbowym.

Jednym z corocznych obowiązków każdej pracującej osoby jest złożenie do określonego dnia zeznania podatkowego. Będzie to dotyczyć to tak naprawdę każdego, kto osiągnął w poprzednim roku kalendarzowym jakiś dochód. Ustawodawcy ustanowili czas na wywiązanie się ze złożenia deklaracji na koniec kwietnia, i przekroczenie tego dnia będzie się wiązało z poważnymi konsekwencjami.
Zwinięte rachunki
Opracowanie: Steven Depolo
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jak wypełnić pit za 2014 będziemy mieli szansę się wywiedzieć z internetu

Rozliczenia z urzędem skarbowym okazują się być bardzo istotne. Jeśli powzięliśmy pracę zarobkową, to jesteśmy przymuszeni oddawać fragment tej wartości państwu, tak żeby miało się ono za co utrzymać. Przez to właśnie tak istotne okazuje się być to, by co roku, kiedy jedynie coś zarobiliśmy, rozliczać się w odpowiedni sposób z urzędem skarbowym. Powinniśmy wtedy pokazać wszystkie nasze przychody, dochody, a też wartość podatku, którą powinniśmy wpłacić oraz którą wpłaciliśmy.
księgowa
Opracowanie: NATO E-3A Component
Na podstawie: http://www.flickr.com

Biuro rachunkowe proponuje kompleksowe obsługi dla instytucji czy też ludzi fizycznych na terenie Katowic i okolic

Nierzadko napotykane na terenie kraju biura rachunkowe posiadają za zadania całościowej obsługi dla instytucji oraz osób indywidualnych. Firmy znakomicie wiedzą, jak istotny jest porządek w dokumentach dotyczących rozmaitych rozrachunków oraz zobowiązań. Biura księgowe mają na celu prowadzenie dokumentacji rachunkowej.
Dokumentacja
Opracowanie: 24oranges.nl
Na podstawie: http://www.flickr.com

Zawieszenie działalności, o czym warto

Prowadzenie działalności gospodarczej może przynosić wiele dobrego, lecz własny biznes to czasami spore obciążenia oraz wynikające z nich ryzyko. Nie oznacza to jednak, że w w czasie poważnych problemów firmę trzeba błyskawicznie likwidować. Można od niej odpocząć, co w przepisach określane jest jako zawieszenie działalności gospodarczej.
Księgowość

Księgowość w firmie - które możliwości będą najlepsze na praktyczne rozwiązanie tej sprawy

Obowiązkiem wszystkich działających firm jest rozliczanie się z zusem i skarbówką - w zależności od formy działalności może to być albo raz na kwartał, albo na miesiąc. Przed zrobieniem przelewów należy dobrze policzyć wszystkie konieczne podatki, uwzględniając dochody jakie uzyskała firma i wszystkie koszty, w tym również pensje dla pracowników. Ważne jest, żeby wykonać to poprawnie i solidnie, bo w przypadku pomyłki będzie trzeba tłumaczyć się przed urzędem skarbowym, a być może i ponieść nawet konsekwencje finansowe.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.