Odpady
śmieciarka

Utylizacja i segregacja odpadów - rola tego dla naszej przyrody.

Ludzie bez przerwy wytwarzają dziesiątki milionów ton śmieci. Oczywiście powinny one być wywożone na wysypiska, gdzie zostaną odpowiednio chronione, lecz niestety spora ich część ląduje w lasach, jeziorach lub rzekach, trując w dużym stopniu przyrodę. W wielu krajach, do których zdecydowała się dołączyć także Polska, wprowadzono dość rygorystyczne zasady dotyczące zarządzania śmieciami, gdyż wiele z nich da się ponownie zużytkować.
sprzątanie
Opracowanie: Jeff Djevdet
Na podstawie: http://www.flickr.com

Gruz - jak wyrzucać odpady?

W czasie remontów tworzy się bardzo dużo odpadów. Niejednokrotnie nie jest jasne, co właściwie z nimi zrobić, gdzie je wyrzucić i w jaki sposób to zrobić. Należy wiedzieć, że w żadnym razie odpady nie mogą trafić do kosza na śmieci. Za tego typu posunięcie może nam przysługiwać nawet kara pieniężna. Dlatego też warto wiedzieć, gdzie ma miejsce odbiór odpadów.
kontenery na odpady
Opracowanie: onnola
Na podstawie: http://www.flickr.com

Śmieci: czyli dlaczego należy prowadzić segregację śmieci?

Człowiek prowadzi bardzo różną działalność. Jedną z nich jeśli chodzi o strefy działalności ludzkiej jest działalność nieprzemysłowa. W jej trakcie powstają odpady komunalne. Czym one są, w jaki sposób można się ich pozbyć?
usuwanie niebezpiecznych odpadów
Opracowanie: U.S. Army Corps of Engineers Savannah District
Na podstawie: http://www.flickr.com

Wszystko, co o utylizacji odpadów musi wiedzieć właściciel firmy

Każda firma, niezależnie od branży, w której działa, produkuje zatrważające ilości różnych odpadów. Polski system prawny nakłada na przedsiębiorców obowiązek takiej ich likwidacji, aby nie ucierpiało na tym środowisko naturalne. Jeżeli nie chcemy zatrudniać osoby, odpowiedzialnej za gospodarkę odpadami, mamy możliwość skorzystać z usług outsorcingowych, oferowanych przez wiele firm na rynku.
Dokument
Opracowanie: 24oranges.nl
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jak zrealizować całościową kasację biura?

Zamknięcie biura wiąże się z sporą liczbą obowiązków, o które należy się zatroszczyć. Niemało firm wspomaga to zadanie i oferuje specjalistyczne świadczenia w tej materii.

Recykling odpadów powinien się odbywać w ściśle wyznaczony sposób

Azbest jest teraz wycofanym materiałem

Jeszcze zupełnie niedawno na sporej części dachów mieścił się azbest, który uważany został za odpowiednie tworzywo do tego typu zadań. Teraz po licznych testach wyszło, że długotrwałe przebywanie w jego pobliżu może wywołać negatywne i nieodwracalne skutki dla naszego zdrowia, przez to wyszło rozporządzenie o jego usunięciu oraz zutylizowaniu.
śmieci
Opracowanie: m.a.r.c.
Na podstawie: http://www.flickr.com

Planujesz przeprowadzkę do innego miasta? Dowiedz się, kto powinien odbierać twoje odpady i podpisz z nim wymaganą umowę

Mają miejsce sytuacje, kiedy zdecydujemy się przenieść do innego miasta. Musimy zacząć całkowicie nowe życie i jesteśmy zobligowani dopełnić wszystkich załatwień związanych z dostarczaniem mediów oraz odbiorem nieczystości. Wyjątkowo ważną sprawą jest odbiór odpadów. Każdy właściciel domu powinien sprawdzić, która firma jest odpowiedzialna za odbiór śmieci, potem zaś zawrzeć stosowną umowę oraz przyszykować się odpowiednio do oddawania odpadów.
Recykling odpadów

Odbiór śmieci komunalnych i nie tylko. Wszystko co musisz wiedzieć

W dzisiejszych czasach wytwarza się o wiele więcej odpadów niż dawniej. Jak wiadomo musimy mieć na uwadze, że każde gospodarstwo domowe wytwarza śmieci a nie tylko duże firmy przemysłowe. Oczywiście byśmy nie zginęli w morzu śmieci są przedsiębiorstwa, które oferują wywóz śmieci oraz zajmują się ich utylizowaniem.
Pojemniki na odpady
Opracowanie: Florian Kreitmair
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jakie kwestie powinno się sprawdzić, decydując się na firmę, która trudni się wywozem odpadów i gruzu?

W każdym domu i w zakładzie przemysłowym codziennie tworzone są odpady, których trzeba się w jakiś sposób pozbyć. Na osiedlach mieszkalnych o takie sprawy dbają spółdzielnie mieszkaniowe, we własnej firmie z kolei trzeba znaleźć właściwy zakład, który zajmie się tym zadaniem. Odpady przemysłowe powinny być wywożone przez specjalną ekipę, jaka w dozwolony sposób je unieszkodliwi i usunie.
wywóz odpadów
Opracowanie: Arvell Dorsey Jr.
Na podstawie: http://www.flickr.com

Dzisiejszy kontener na śmieci jako zrealizowanie aktualnych potrzeb rynkowych.

Jak wiemy, codziennie wytwarzamy przeogromne wręcz ilości odamiennego rodzaju śmieci, co zmusza nas do częstego korzystania z podstawowych koszy. Wynajem kontenerów Wrocław może być dobrym wyjsciem, jeśli chodzi o nasze kubły (gdzieś jesteśmy zmuszeni wyrzucić nasze śmieci). Oczywiście jeżeli mają być w pełni produktywne, powinny mieć stosownie szybki dostęp, nieskomplikowane opróżnianie i czyszczenie
.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.