Śmieci
usuwanie niebezpiecznych odpadów
Opracowanie: U.S. Army Corps of Engineers Savannah District
Na podstawie: http://www.flickr.com

Wszystko, co o utylizacji odpadów musi wiedzieć właściciel firmy

Każda firma, niezależnie od branży, w której działa, produkuje zatrważające ilości różnych odpadów. Polski system prawny nakłada na firmy obowiązek takiej ich likwidacji, aby nie ucierpiała na tym przyroda. Jeżeli nie chcemy tworzyć etatu dla osoby, odpowiedzialnej za gospodarkę odpadami, można skorzystać z usług outsorcingowych, realizowanych przez wiele firm na rynku.
odkurzacz na lśniących czystością brązowych panelach
Na podstawie: pixabay.com

Sprzątanie, czyli powinność, jaka nikogo nie ominie. Czy faktycznie? Obecnie coraz częściej zatrudniamy specjalistyczne firmy sprzątające

To co niedostrzegalne może niekiedy zaskoczyć albo stać się po konkretnym czasie aż nadto zauważalne. Co kryje się za tym filozoficznym zdaniem? Oczywiście: brud! Codziennie niewidoczny i lekceważony, zbierający się gdzieś pod szafą, pod kredensem, pod łóżkiem, aż w końcu staje się denerwujący, bo jest go za dużo.
Kasacja pojazdów
Opracowanie: John Ward
Na podstawie: http://www.flickr.com

Samochody i inne pojazdy, które nadają się na złom

Na pewno nieraz w telewizji, a i może było i tak, że na żywo mieliśmy sposobność widzieć jakiś wrak samochodu. Nie jest to przyjemna sprawa, szczególnie, jeśli poza samym pojazdem ucierpieli ludzie. Jednak, chociaż nikt już tego , co po pojeździe zostało nie chce, to wiadomo, że nie można go, ot tak, zostawić na ulicy.
wysypisko odpadów
Opracowanie: alex.ch
Na podstawie: http://www.flickr.com

Firmy, które proponują odbiór gruzu oraz utylizację odpadów komunalnych - intrygujące oferty

Aktualnie niemało firm oferuje takie usługi, jak wywóz śmieci, odbiór gruzu, wywóz większych gabarytów, wywóz odpadów komunalnych i niemało innych. Teraz o segregacji śmieci mówi się niezwykle dużo, wobec tego istotne jest to, aby konkretne rodzaje śmieci trafiały do właściwych pojemników.
pompa ciepła
Opracowanie: Grupa Glen Dimplex
Na podstawie: Grupa Glen Dimplex

Nadzwyczaj ekologiczne na ogrzewanie budynku

Ostatnio sporo się mówi o ekologii w sferze nagrzewania. Regulacje prawne dotyczące finansowania inwestycji na remont ogrzewania przedkładają ekologiczne źródła ciepła.
śmieciarka

Utylizacja i segregacja odpadów - rola tego dla naszej przyrody.

Ludzie każdego roku wytwarzają miliony ton śmieci. Rzecz jasna powinny one trafiać na wysypiska, w których będą należycie chronione, ale niestety wiele z nich kończy w zagajnikach, jeziorach lub rzekach, trując w dużym stopniu przyrodę. W wielu krajach, do których zdecydowała się dołączyć również Polska, wprowadzono bardzo stanowcze regulacje które dotyczą zarządzania odpadami, gdyż wiele z nich można ponownie zużytkować.
odpady
Opracowanie: Julian Stallabrass
Na podstawie: http://www.flickr.com

Wywóz śmieci Legnica ma właściwie opracowany

Nierzadko nie mamy kłopotów z rozdzieleniem normalnych odpadów, które produkujemy na co dzień i właściwie powiemy, w jakie miejsca musimy je wyrzucać. Lecz co zrobić z odpadami, które powstają w czasie remontu, a które nie nadają się do tego, by wrzucić je do normalnego kosza na śmieci? Wtedy powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiednie miejsce, do ich zbierania, tak żeby później móc je w dobre miejsce wywieźć.

Recykling odpadów powinien się odbywać w ściśle wyznaczony sposób

Azbest jest obecnie zakazanym materiałem

Jeszcze całkiem niedawno na sporej części dachów znajdował się azbest, który uważany był za odpowiednie tworzywo do tego rodzaju funkcji. Obecnie po licznych testach wyszło, że długotrwałe życie w jego pobliżu ma szansę sprawić negatywne i nieodwracalne skutki dla naszego zdrowia, dlatego pojawiło się rozporządzenie o jego usunięciu i zutylizowaniu.
odpady
Opracowanie: Florian Kreitmair
Na podstawie: http://www.flickr.com

Nowoczesne wysypisko śmieci

Ekologia od jakiegoś czasu jest jednym z ważniejszych aspektów naszego życia społecznego. W TV, radiu a także prasie niemałą część programu zajmują programy o takiej tematyce w bardzo różnych odsłonach. Kobiety z głośnika doradzają nam, jak ekologicznie pucować dom. Nawet komórki poniektórych producentów zachwalane są jako ekologiczne, bowiem do wykonania ich wykorzystane były tworzywa do których wyprodukowania zostały wykorzystane odpady. W sklepach klienci wywierają nacisk na sprzedawców, aby pakowali towary w degradowane opakowania.
śmieci
Opracowanie: Alan Stanton
Na podstawie: http://www.flickr.com

Oczyszczanie przestrzeni miejskiej, jakie da doskonałe efekty.

Czyszczenie miasta, jakie da najlepsze efekty uzależnione pozostaje przede wszystkim od tego, jak przedstawia się tam kwestia zarządzania odpadami. A jak jest wiadome, im większe miasto w tym większym stopniu należy do tego przywiązywać wagę. Nie można na przykład pozwalać, żeby w danym miejscu nie było właściwego rozporządzenia, jakie odnosiłoby się do tego, w jaki sposób na danym terenie mają pozostawać zbierane odpady, przez jakie firmy, i jak często.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.