Przemysł
hala przemysłowa
Opracowanie: Steve Jurvetson
Na podstawie: http://www.flickr.com

O czym obowiązkowo ma pamiętać pracownik odpowiedzialny za innowacyjne wyposażenie zakładowych linii produkcyjnych

Opracowywanie nowoczesnych linii montażowych w nowo wybudowanych halach bywa zajęciem dla inżynierów, którym nieobce są zagadnienia związane z automatyką wykorzystywaną w przemyśle. Elementarną wiedzę pozyskuje się w czasie studiów na uniwersyteckie, lecz najbardziej przydatne okazują informacje przekazane przez starszych kolegów.
Winda przemysłowa
Opracowanie: Matt Brown
Na podstawie: http://www.flickr.com

Niezwykle funkcjonalne rozwiązania produktowe

Zbiór proponowanych aktualnie przez specjalistów z branży budowlanej nadal się rozbudowuje i jest to uwarunkowane dzisiejszymi oczekiwaniami rynkowymi.
Fabryka produkcyjna
Opracowanie: KAMEERU
Na podstawie: http://www.flickr.com

Kilka przydatnych informacji o zbiornikach magazynowych, jakie będą najważniejsze zasady ich wykonywania

Różne materiały i surowce przechowywane są w najróżniejszych odmianach, przeważnie spotykane są formy płynne i sypkie. Surówce płynne będą wymagać właściwej metody gromadzenia, a nie ma nic lepszego do tego, jak dobrze wybrane zbiorniki. Używane są one bardzo powszechnie w wielu przemysłowych kategoriach i występują w ogromnej ilości odmian i wersji.

Cięcie – najnowsze technologie obróbki materiałów

W związku z ciągle wzrastającymi wymaganiami klientów, które mają związek z jakością oferowanych produktów, zauważa się ogromny skok rozwoju techniki oraz technologii. Sytuacja ta odnosi się do różnych gałęzi przemysłu, począwszy od budownictwa, skończywszy na obróbce metalu.
laser
Opracowanie: Marco Hamersma
Na podstawie: http://www.flickr.com

Precyzyjne wycinanie laserowe, po jakim dużo rzeczy prezentuje się znacznie bardziej efektywnie.

Obecnie znacznie częściej korzysta się z metody cięciem laserem, gdyż traktuje się ją za o wiele w większym stopniu specjalistyczną. Nie będzie to zadziwiające, kiedy spostrzeże się, jak dużo przedmiotów można pozyskać, podczas gdy będzie korzystać się z takiej obróbki aniżeli z tradycyjnej obróbki. W związku z tym dokładne cięcie laserowe, po jakim sporo rzeczy zaprezentuje się jeszcze bardziej interesująco.
Kompresor śrubowy
Opracowanie: Ole Bendik Kvisberg
Na podstawie: http://www.flickr.com

Kompresory powietrza stosowane okazują się być przy wielu sprzętach

Kompresory śrubowe znajdziemy również w samochodach
Okazują się być sprzęty, które do właściwego działania potrzebują sprężonego powietrza, za pomocą którego właściwie będą działały tłoki, które się w nich znajdują. Przez to właśnie w przemyśle tak często wykorzystywane istnieją kompresory powietrza, które znajdują się przyczepione do przeróżnych większych sprzętów, a co się z tym wiąże, nadzorują ich właściwą pracę.
spawanie
Opracowanie: Paul Lindsey
Na podstawie: http://www.flickr.com

Połączenie stali nierdzewnej to ogromnie poważne zajęcie wymagające wielkiego doświadczenia oraz wszelkich uprawnień

Wyroby spawalnicze w szczególności stali nierdzewnej są przeprowadzane przez ekspertów uprawnionych do złączenia z wieloletnim doświadczeniem. Połączenie stali odbywa się na kilku gruntach z zachowaniem środków bezpieczeństwa i z testowaniem końcowym sprzętu spawanego.
skup metalu

Rzemiosło, jakie przeminęło. Nowe trendy czy rozwój – kowalstwo i metaloplastyka.

Kowalstwo to jeden z wiekowych i najpopularniejszych prac wiele lat temu. Kowalstwo było wyjątkowo cenione we wszelkich kulturach, jakim znany był ten sposób na pozyskanie metalu. Także na naszych ziemiach był to jeden z popularniejszych zawodów, jakimi zajmowali się robotnicy. Kowal w mieście lub na wiosce naprawdę był kimś, a jego warsztat mieścił się najczęściej na skraju wsi, w pobliżu szlaku komunikacyjnego, bowiem kowal podkuwał również konie. Do dzisiaj podkówka jest symbolem szczęścia.
Sprężyna
Na podstawie: http://www.vanel.com

Stosowanie sprężyn w przemyśle

Sprężyny przemysłowe to elementy, które są bardzo wszechstronne i używane w bardzo wielu branżach. Postęp techniczny dopuszcza w dzisiejszych czasach na znaczną reorganizację w wielu sferach. Tam, gdzie dotychczas wszelkie roboty wsparte były na pracy człowieczej w tym momencie w większości zastępują ją prace urządzeń. Są one zbudowane z wielu dużych jak i małych elementów, jakie korelują z sobą w bardzo precyzyjny sposób.
izolacja maszyn
Opracowanie: zombieite
Na podstawie: http://www.flickr.com

Podkładki jako niezastąpiony detal scalający

Uszczelki to niezrównany, wymienny fragment łączący w każdej dziedzinie życia.
Uszczelki klingerytowe są robione z mieszaniny przędz organicznych scalanych kauczukiem.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.