Sterylizacja
Butelka dla dziecka
Opracowanie: Loni Townsend
Na podstawie: http://www.flickr.com

Euroklav, tzn. polecany parowy sterylizator

Są rzeczy, które musimy odpowiednio wyparzyć. Nie jest to niestety łatwa sprawa. Gdybyśmy mieli domowymi metodami wyparzać większe ilości butelek dla naszego dziecka to byłoby ciężko. A jeśli mamy trójkę maluchów łażących z butelką, to rzeczywiście możemy mieć problem, a przecież najistotniejsze jest zdrowie malucha, czyli po prostu chcemy żeby te butelki były czyste i wysterylizowane, bo nadmiar bakterii, jaki zbiera się na takich butelkach może mieć zły wpływ na dziecko.
autoklaw medyczny
Opracowanie: Mackenzie Cowell
Na podstawie: http://www.flickr.com

Czym powinien się odznaczać odpowiedni euroklav? Co powinien mieć, żeby mógł spełniać swoją najistotniejszą rolę?

Odpowiedni euroklav musi odznaczać się pewnymi właściwościami. Przykładowo, proces sterylizacji powinien być poprzedzony głęboką próżnią wstępną, która ma na celu odpowiednie usunięcie powietrza. Co istotne, penetracja pary w tych warunkach jest bardzo dokładna więc zagwarantowana jest wysoka skuteczność sterylizacji. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć?
autoklaw typu vintage
Opracowanie: Spring Dew
Na podstawie: http://www.flickr.com

Szerokie przeznaczenie techniki sterylizacji m.in. materiałów opatrunkowych

wyjaławianie rozmaitych przedmiotów jest procesem znanym ludziom już od wielu wieków. Jest to bez wątpienia metoda bardzo przydatna, w szczególności w niektórych dziedzinach codzienności i przemysłu. Chodzi o to, by za pomocą określonych narzędzi lub substancji usunąć wszelkie drobnoustroje z danego elementu.
autoklaw
Opracowanie: Mackenzie Cowell
Na podstawie: http://www.flickr.com

przydatność autoklawów w gabinetach

Autoklaw, to hermetycznie zamknięty pojemnik do przeprowadzania postępowań chemicznych, bądź wyjaławiania w powiększonej temperaturze, dodatkowo przy zwiększonym ciśnieniu, do sterylizacji. Na ogół używa się go do sterylizacji narzędzi chirurgicznych, każdych materiałów opatrunkowych, również innych elementów medycznych i kosmetycznych.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.