Urząd
Podatek
Opracowanie: eFile989
Na podstawie: http://www.flickr.com

Co powinien wiedzieć dobry księgowy, czyli kilka uwag o pracownikach doskonałych

Każdy elektryk, który prowadzi jednoosobową firmę musi sobie poszukać księgowego lub księgową, gdyż samodzielnie raczej nie będzie wypisywał faktur ani wypełniał druków dla urzędu statystycznego oraz innych instytucji państwowych. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele, ale do tych najważniejszych zaklasyfikujemy kompletny brak czasu, jak również brak właściwych wiadomości - przecież nie każdy ma obowiązek wiedzieć, że tego roku kwota zmniejszająca podatek wynosi nieco powyżej trzy tysiące złotych. Dobrych księgowych potrzebują również potężne fabryki, banki i placówki oświatowe, w tym też politechniki.
Kancelaria prawna
Opracowanie: Steven Vance
Na podstawie: http://www.flickr.com

Czym trudni się kancelaria prawa patentowego?

Jeżeli jesteś zainteresowany tematem własności przemysłowej bądź intelektualnej i masz sprawę do rzecznika patentowego, konieczna jest ci kancelaria prawa patentowego. Czym się zajmuje i kiedy warto jest skorzystać z jej działalności? Zacznijmy od tego, czym jest patent!
deklaracja intrastat; zgłoszenie intrastat
Opracowanie: pracowniainside.pl
Na podstawie: pracowniainside.pl

Nie wiesz, jak wypełnić deklarację intrastat? Są firmy, które zrobią to za Ciebie!

Jeśli prowadzisz własną firmę, która zajmuje się między innymi przywożeniem jakichś towarów z innych krajów Unii Europejskiej, niewątpliwie wiesz znakomicie, że musisz między innymi regularnie wypełniać i przesyłać do odpowiednich organów deklarację intrastat - w takim dokumencie podaje się, co dokładnie w jakiej wielkości przywiozło się na teren Polski.
zapisek w kalendarzu
Opracowanie: Oliver Symens
Na podstawie: http://www.flickr.com

Kalendarze dla firm książkowe to dobry wybór, by efektywnie organizować czas

Obecnie kalendarz to coś więcej niż organizer. W dobie urządzeń elektronicznych, przede wszystkim smartfonów, te cechy schodzą na drugi plan. Kalendarz staje się następnym gadżetem - czy to do portfela, czy położenia na biurko, czy do powieszenia na ścianie.
Księgowość, rachunkowość
Opracowanie: sanchezcl
Na podstawie: http://www.sxc.hu

Księgowość wiąże się z dokładnością

Księgowość w każdym przedsiębiorstwie jest ważnym elementem.Jeśli otwieramy swoją firmę, to musimy powiedzieć, że będziemy musieli się zetknąć z różnymi rozliczeniami, podatkami oraz pismami do urzędu skarbowego. Jeżeli czujemy, że sami nie poradzimy sobie z taką ilością różnych analiz oraz wyliczeń, to wciąż mamy szansę zakupić właściwy program księgowy, który będzie za nas wykonywał większość obliczeń, a do naszych obowiązków będzie należało jedynie prawidłowe wpisanie informacji.
Rozliczenie pit
Opracowanie: Lucas Hayas
Na podstawie: http://www.flickr.com

Nie chcesz czekać w długiej kolejce podczas rozliczania PIT-u w Urzędzie Skarbowym? Skorzystaj z e-deklaracji

Jak przychodzi termin złożenia deklaracji PIT do Urzędu Skarbowego tworzą się na miejscu ogromne kolejki, bo najczęściej odkładamy tę powinność na ostatni moment. Można jednakże uniknąć tej nieprzyjemności, jeżeli zdecydujemy się skorzystać z systemu elektronicznego e-deklaracje. Pozwala on na automatyczne sporządzenie formularza PIT i wyliczenie podatku, a również jego wysłanie bez konieczności posiadania podpisu kwalifikowanego.
tłumaczenie
Opracowanie: _ Kripptic
Na podstawie: http://www.flickr.com

Rzetelne biuro tłumaczeń – na co zwracać uwagę?

W życiu nieraz przytrafiają się sytuacje, gdy musisz przetłumaczyć coś na inny język. Jeśli nie masz ku temu odpowiednich zdolności, nie czujesz się na siłach, aby to zrobić albo niezbędne ci tłumaczenie przysięgłe, powinieneś wyszukać sprawdzone biuro tłumaczeń. W jaki sposób takie znaleźć i czym się powinno odznaczać?
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.