Urząd
deklaracja intrastat; zgłoszenie intrastat
Opracowanie: pracowniainside.pl
Na podstawie: pracowniainside.pl

Nie wiesz, jak wypełnić deklarację intrastat? Są firmy, które zrobią to za Ciebie!

Jeśli prowadzisz swoją firmę, która trudni się między innymi przywożeniem jakichś towarów z innych krajów Unii Europejskiej, oczywiście wiesz świetnie, że musisz w szczególności regularnie wypełniać i przekazywać do odpowiednich organów deklaracje intrastat - w takim dokumencie wskazuje się, co dokładnie w jakiej ilości przywiozło się na teren Polski.
zapisek w kalendarzu
Opracowanie: Oliver Symens
Na podstawie: http://www.flickr.com

Kalendarze dla firm książkowe to dobry wybór, by efektywnie organizować czas

W chwili obecnej kalendarz to coś więcej niż umowna rachuba czasu. W dobie urządzeń elektronicznych, przede wszystkim smartfonów, te cechy schodzą na drugi plan. Kalendarz staje się coraz bardziej następnym gadżetem - do portfela, czy położenia na biurko, czy do powieszenia na ścianie.
Kancelaria prawna
Opracowanie: Steven Vance
Na podstawie: http://www.flickr.com

Czym trudni się kancelaria prawa patentowego?

Jeżeli jesteś zainteresowany tematem własności przemysłowej albo intelektualnej oraz masz sprawę do rzecznika patentowego, konieczna jest ci kancelaria prawa patentowego. Czym się trudni oraz w jakim momencie można korzystać z jej usług? Zacznijmy od tego, czym jest patent!
Księgowość, rachunkowość
Opracowanie: sanchezcl
Na podstawie: http://www.sxc.hu

Księgowość wiąże się z dokładnością

Księgowość to główny element każdej firmy.Kiedy uruchamiamy własną firmę, to powinniśmy powiedzieć, że przyjdzie nam się zetknąć z różnorakimi rozliczeniami, podatkami oraz pismami do urzędu skarbowego. Kiedy wyczujemy, że sami nie radzimy sobie z taką ilością przeróżnych analiz oraz obliczeń, to wciąż mamy szansę nabyć właściwy program księgowy, który będzie za nas wykonywał większość obliczeń, a do naszych zadań będzie należało jedynie właściwe wpisanie informacji.
tłumaczenie
Opracowanie: _ Kripptic
Na podstawie: http://www.flickr.com

Rzetelne biuro tłumaczeń – na co zwracać uwagę?

W życiu nieraz przytrafiają się sytuacje, gdy musisz przetłumaczyć coś na inny język. Jeżeli nie masz ku temu właściwych kompetencji, nie czujesz się na siłach, by to zrobić albo konieczne ci tłumaczenie przysięgłe, powinieneś wyszukać dobre biuro tłumaczeń. W jaki sposób takie znaleźć oraz czym się powinno odznaczać?
Podatek
Opracowanie: eFile989
Na podstawie: http://www.flickr.com

Co powinien wiedzieć dobry księgowy, czyli kilka uwag o pracownikach doskonałych

Każdy spawacz, który prowadzi własną działalność gospodarczą musi sobie znaleźć księgowego bądź księgową, ponieważ samodzielnie raczej nie będzie wypisywał faktur ani wypełniał druków dla urzędu statystycznego oraz pozostałych instytucji państwowych. Powodów takiego stanu rzeczy bywa mnóstwo, ale do tych najistotniejszych zaklasyfikujemy zupełny brak czasu, a także brak wymaganych kompetencji - przecież nie każdy musi wiedzieć, że tego roku kwota zmniejszająca podatek wynosi nieco ponad 3 000 złotych. Świetnych księgowych potrzebują także olbrzymie fabryki, banki i placówki szkoleniowe, w tym też uniwersytety.
Rozliczenie pit
Opracowanie: Lucas Hayas
Na podstawie: http://www.flickr.com

Nie chcesz czekać w długiej kolejce podczas rozliczania PIT-u w Urzędzie Skarbowym? Skorzystaj z e-deklaracji

Jak nadchodzi termin złożenia deklaracji podatkowej do Urzędu Skarbowego tworzą się tam wielkie kolejki, bo najczęściej odkładamy tę powinność na ostatni moment. Jesteśmy w stanie jednakże uniknąć tej nieprzyjemności, jak zdecydujemy się skorzystać z systemu elektronicznego e-deklaracje. Umożliwia on automatyczne sporządzenie formularza PIT i wyliczenie podatku, a także jego wysłanie bez konieczności posiadania podpisu kwalifikowanego.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.