Urząd
deklaracja intrastat; zgłoszenie intrastat
Opracowanie: pracowniainside.pl
Na podstawie: pracowniainside.pl

Nie wiesz, jak wypełnić deklarację intrastat? Są firmy, które zrobią to za Ciebie!

Jeśli prowadzisz swoją firmę, która trudni się między innymi przywożeniem jakichś produktów z innych krajów Unii Europejskiej, niewątpliwie wiesz znakomicie, że musisz przede wszystkim regularnie wypełniać i przesyłać do odpowiednich organów deklaracje intrastat - w takim dokumencie podaje się, co konkretnie w jakiej wielkości przywiozło się na teren kraju.
tłumaczenie
Opracowanie: _ Kripptic
Na podstawie: http://www.flickr.com

Rzetelne biuro tłumaczeń – na co zwracać uwagę?

W życiu nieraz przytrafiają się sytuacje, gdy musisz przetłumaczyć coś na inny język. Jeśli nie masz ku temu odpowiednich umiejętności, nie czujesz się na siłach, aby to zrobić bądź konieczne ci tłumaczenie przysięgłe, powinieneś wyszukać dobre biuro tłumaczeń. Jak takie znaleźć i czym się powinno odznaczać?
Kancelaria prawna
Opracowanie: Steven Vance
Na podstawie: http://www.flickr.com

Czym trudni się kancelaria prawa patentowego?

Jeżeli interesuje cię temat własności przemysłowej bądź intelektualnej oraz masz pytanie do rzecznika patentowego, potrzebna jest ci kancelaria prawa patentowego. Czym się trudni i kiedy można skorzystać z jej działań? Rozpocznijmy od tego, czym jest patent!
Księgowość, rachunkowość
Opracowanie: sanchezcl
Na podstawie: http://www.sxc.hu

Księgowość wiąże się z dokładnością

Księgowość to główny element każdego przedsiębiorstwa.Jeżeli uruchamiamy własną firmę, to powinniśmy powiedzieć, że przyjdzie nam się zrównać z różnymi obliczeniami, podatkami oraz dokumentami do urzędu skarbowego. Kiedy poczujemy, że sami nie radzimy sobie z taką wielością różnych analiz oraz obliczeń, to ciągle mamy szansę kupić dobry program księgowy, który będzie za nas robił część obliczeń, a do naszych obowiązków będzie należało wyłącznie odpowiednie wprowadzenie danych.
Podatek
Opracowanie: eFile989
Na podstawie: http://www.flickr.com

Co powinien wiedzieć dobry księgowy, czyli kilka uwag o pracownikach doskonałych

Każdy spawacz, który prowadzi własną działalność gospodarczą musi sobie znaleźć księgowego bądź księgową, ponieważ samodzielnie raczej nie będzie wypisywał faktur ani wypełniał druków dla urzędu statystycznego oraz pozostałych instytucji państwowych. Powodów takiego stanu rzeczy bywa mnóstwo, ale do tych najistotniejszych zaklasyfikujemy zupełny brak czasu, a także brak wymaganych kompetencji - przecież nie każdy musi wiedzieć, że tego roku kwota zmniejszająca podatek wynosi nieco ponad 3 000 złotych. Świetnych księgowych potrzebują także olbrzymie fabryki, banki i placówki szkoleniowe, w tym też uniwersytety.
Rozliczenie pit
Opracowanie: Lucas Hayas
Na podstawie: http://www.flickr.com

Nie chcesz czekać w długiej kolejce podczas rozliczania PIT-u w Urzędzie Skarbowym? Skorzystaj z e-deklaracji

Jak nadchodzi termin złożenia deklaracji podatkowej do Urzędu Skarbowego tworzą się tam wielkie kolejki, bo najczęściej odkładamy tę powinność na ostatni moment. Jesteśmy w stanie jednakże uniknąć tej nieprzyjemności, jak zdecydujemy się skorzystać z systemu elektronicznego e-deklaracje. Umożliwia on automatyczne sporządzenie formularza PIT i wyliczenie podatku, a także jego wysłanie bez konieczności posiadania podpisu kwalifikowanego.
zapisek w kalendarzu
Opracowanie: Oliver Symens
Na podstawie: http://www.flickr.com

Kalendarze dla firm książkowe to dobry wybór, by efektywnie organizować czas

Obecnie kalendarz to coś więcej niż organizer. W dobie urządzeń elektronicznych, przede wszystkim smartfonów, te cechy schodzą na drugi plan. Kalendarz staje się następnym gadżetem - czy to do portfela, czy położenia na biurko, czy do powieszenia na ścianie.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.