Urząd
deklaracja intrastat; zgłoszenie intrastat
Opracowanie: pracowniainside.pl
Na podstawie: pracowniainside.pl

Nie wiesz, jak wypełnić deklarację intrastat? Są firmy, które zrobią to za Ciebie!

Jeżeli prowadzisz własną firmę, która trudni się między innymi przywożeniem jakichś towarów z innych państw Unii Europejskiej, niewątpliwie wiesz doskonale, że musisz między innymi regularnie wypełniać i przesyłać do odpowiednich organów deklarację intrastat - w tym dokumencie wskazuje się, co konkretnie w jakiej wielkości przywiozło się na teren Polski.
Kancelaria prawna
Opracowanie: Steven Vance
Na podstawie: http://www.flickr.com

Czym trudni się kancelaria prawa patentowego?

Jeśli interesuje cię zagadnienie własności przemysłowej bądź intelektualnej oraz masz sprawę do rzecznika patentowego, konieczna jest ci kancelaria prawa patentowego. Czym się trudni oraz w jakim momencie można skorzystać z jej usług? Rozpocznijmy od tego, czym jest patent!
zapisek w kalendarzu
Opracowanie: Oliver Symens
Na podstawie: http://www.flickr.com

Kalendarze dla firm książkowe to dobry wybór, by efektywnie organizować czas

W chwili obecnej kalendarz to coś więcej niż organizer. W dobie elektroniki, przede wszystkim smartfonów, te cechy schodzą na drugi plan. Kalendarz staje się coraz bardziej następnym gadżetem - czy to do portfela, czy położenia na biurko, czy do powieszenia na ścianie.
Podatek
Opracowanie: eFile989
Na podstawie: http://www.flickr.com

Co powinien wiedzieć dobry księgowy, czyli kilka uwag o pracownikach doskonałych

Każdy elektryk, który prowadzi własną działalność gospodarczą musi sobie poszukać księgowego albo księgową, ponieważ na własną rękę raczej nie będzie wypisywał faktur ani wypełniał druków dla urzędu skarbowego i pozostałych instytucji państwowych. Przyczyn takiego stanu rzeczy bywa bardzo dużo, ale do tych najważniejszych zaliczymy zupełny brak czasu, jak również brak właściwych umiejętności - w końcu nie każdy musi wiedzieć, że w 2015 roku kwota zmniejszająca podatek wynosi nieco ponad 3 000 złotych. Dobrych księgowych potrzebują również olbrzymie korporacje, banki oraz placówki oświatowe, w tym też szkoły wyższe.
Rozliczenie pit
Opracowanie: Lucas Hayas
Na podstawie: http://www.flickr.com

Nie chcesz czekać w długiej kolejce podczas rozliczania PIT-u w Urzędzie Skarbowym? Skorzystaj z e-deklaracji

Kiedy przychodzi termin złożenia deklaracji PIT do Urzędu Skarbowego tworzą się na miejscu wielkie kolejki, bo najczęściej odkładamy tę powinność na ostatni moment. Możemy jednak uniknąć tej nieprzyjemności, jeśli będziemy zdecydowani się korzystać z systemu elektronicznego e-deklaracje. Pozwala on na automatyczne sporządzenie formularza PIT i obliczenie podatku, a także jego wysłanie bez konieczności posiadania podpisu kwalifikowanego.
tłumaczenie
Opracowanie: _ Kripptic
Na podstawie: http://www.flickr.com

Rzetelne biuro tłumaczeń – na co zwracać uwagę?

W życiu nieraz przytrafiają się sytuacje, gdy musisz przetłumaczyć coś na inny język. Jeśli nie masz ku temu odpowiednich zdolności, nie czujesz się na siłach, aby to zrobić albo niezbędne ci tłumaczenie przysięgłe, powinieneś wyszukać sprawdzone biuro tłumaczeń. W jaki sposób takie znaleźć i czym się powinno odznaczać?
Księgowość, rachunkowość
Opracowanie: sanchezcl
Na podstawie: http://www.sxc.hu

Księgowość wiąże się z dokładnością

Księgowość w każdej firmie jest istotnym elementem.Jeśli otwieramy swoją firmę, to powinniśmy zaznaczyć, że będziemy musieli się zrównać z przeróżnymi rozliczeniami, podatkami i pismami do urzędu skarbowego. Jeżeli wyczujemy, że sami nie poradzimy sobie z taką wielością różnych analiz oraz wyliczeń, to wciąż mamy szansę nabyć dobry program księgowy, który będzie za nas wykonywał część wyliczeń, a do naszych zadań będzie należało wyłącznie odpowiednie wprowadzenie danych.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.