Budowa
wylewanie fundamentów
Opracowanie: Chris RubberDragon
Na podstawie: http://www.flickr.com

Na co trzeba zwracać uwagę podczas planowania inwestycji budowlanej?

Budowa budynku jest skomplikowanym projektem. Decydując się na taką inwestycję powinniśmy liczyć się z niespodziankami. Nie da się niestety wszystkiego przewidzieć, bez względu na to czy będzie to konstrukcja duża czy tylko modernizujemy istniejący już obiekt, zawsze może się wydarzyć coś, czego nie założyliśmy.
firma - malowidło
Opracowanie: Ministerio de Relaciones Exteriores
Na podstawie: http://www.flickr.com

Optymalizacja konwersji w dużym sklepie obsługiwanym poprzez internet

Optymalizacja konwersji powinna być przeprowadzana zasadniczo w każdym sklepie. Polega ona na zestawieniu ilości osób, które weszły do sklepu w jakimś okresie czasu do naprawdę nabytych przez nie produktów.
droga
Opracowanie: Jimmy Harris
Na podstawie: http://www.flickr.com

Bariery drogowe i kontenery na odpady - słuszny wybór.

Wszyscy mamy sny o prywatnych czterech kątach. Zdecydowanie lepiej będzie, w momencie kiedy rzeczone cztery ściany będą otoczone skrawkiem zieleni a także własną działką. Dom stawia się na co najmniej kilkadziesiąt lat. Dokładnie dlatego tak ważne jest właściwe przygotowanie się do realizacji wspomnianego planu.Kiedy już przy pomocy geodety zdecydujemy się na konkretny teren, wtedy będziemy mogli przejść do następnego etapu, którym jest zatrudnienie firmy budowlanej.
Usługi remontowe
Opracowanie: Qde Pejorian
Na podstawie: www.flickr.com

Decydując się na remont mieszkania powinno się pamiętać o wielu formalnościach powiązanych z pozwoleniami.

Wielu ludzi na obecną chwilę samemu realizuje różnorodne roboty remontowe we własnym domu. Wskutek tego zaoszczędza pieniądze, które potrzeba byłoby wydać na brygadę remontową i pozyskuje tylko wymagane towary. Są jednakże takie roboty, które nie każdy jest w stanie samodzielnie zrobić i wówczas specjaliści są konieczni. Do tego dochodzą także kwestie urzędowe powiązane z pozwoleniami, jakie należy uzyskać, by być w stanie zainicjować remont czy budowę.
Wzmacnianie gruntu
Opracowanie: Soil Science
Na podstawie: http://www.flickr.com

W jaki sposób dobrze usztywnić materiały wykorzystywane przy budowie?

Budowanie jest dość skomplikowanym zadaniem dla inwestorów. Często dochodzi do błędów już na etapie fundamentów. Opóźnienia nie są dobrze widziane. Co więc zrobić, żeby ich uniknąć? Dlaczego co chwila dochodzi do komplikacji z ziemią, na której budowa powstaje? Specjalistyczne badania nie zawsze są nam w stanie pokazać, jak zachowa się ziemia podczas budowy.
geodeta w pracy
Opracowanie: Elvert Barnes
Na podstawie: http://www.flickr.com

Żadna ingerencja w ziemię nie może się odbyć bez odpowiednich pomiarów

Kiedy pragniemy wykopać fundamenty, albo zrobić na własnym podwórku studnię, to bez wątpienia zdajemy sobie sprawę z tego, że tego rodzaju działania mają szansę naruszać strukturę gleby, a co się z tym wiąże, mogą prowadzić do jej obsuwania się, co stanowić będzie dla nas duże zagrożenie. Dlatego właśnie przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań musimy wynająć odpowiednią osobę, która zobaczy dla nas to wszystko i w odpowiedni sposób będzie nadzorowała naszymi działaniami.
Badanie gruntu
Opracowanie: Tomasz Lewicki
Na podstawie: http://www.flickr.com

O czym trzeba pomyśleć przed przystąpieniem do budowy domku

Zanim pobudujemy swój własny wymarzony domek, będziemy musieli wykonać kilka działań. Pierwszym krokiem będzie postaranie się o pozwolenie na inwestycję. W następnej kolejności możemy zacząć myśleć o zaczęciu budowy. Czasami dobrze jest jeszcze przed złożeniem w podania o zezwolenie na inwestycję zrealizować tak zwane badania geotechniczne. Co prawda nie są one niezbędne do uzyskania decyzji administracyjnej, ale warto je wykonać albowiem unikniemy w tenże sposób przykrych niespodzianek kiedy będziemy już na półmetku budowy.
Podnośnik
Opracowanie: Alexandre Prévot
Na podstawie: http://www.flickr.com

Podnośniki nożycowe wydają się niezbędne w niektórych sytuacjach

Gdy organizujemy pracę na budowie dobrze wiemy, że będą nam potrzebne podnośniki. Podobnie, kiedy mamy pracę przy instalowaniu reklam, czyli na przykład różnych bilbordów, też nie obejdzie się bez podnośnika. Tak samo, gdy musimy pracować na hali i trzeba przenosić przeróżne towary.
apartament z tarasem
Opracowanie: Tomtom Suites
Na podstawie: http://www.flickr.com

Kruszywo - czyli, z jakiego miejsca zebrać okruszki skalne (a także nie wyłącznie), oraz gdzie je zakupić

Co to jest kruszywo? Z jakiego obszaru się pobiera, z jakich rzeczy można je sobie zafundować? Jakie bywają ceny tego "substancji"? Nie wiesz? odczytaj ten pismo!
żółta minikoparka
Na podstawie: www.flickr.com

Zakup bądź wypożyczenie potrzebnych urządzeń dla naszej firmy

Jeżeli prowadzimy swoją firmę budowlaną z pewnością posiadamy niezbędny sprzęt. Jeżeli jednak na razie zaczynamy na rynku jak również nie mamy wiele funduszy, dobrze jest go wypożyczyć w danej firmie, która zajmującej się sprzętem remontowo- budowlanym.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.