Budowa
Badanie gruntu
Opracowanie: Tomasz Lewicki
Na podstawie: http://www.flickr.com

O czym trzeba pomyśleć przed przystąpieniem do budowy domku

Nim zbudujemy swój własny wymarzony domek, będziemy zmuszeni wykonać parę czynności. Pierwszym krokiem jest postaranie się o zezwolenie na budowę. W następnej kolejności można zacząć myśleć o rozpoczęciu budowy. Niekiedy warto jeszcze przed złożeniem w wniosku o zezwolenie na budowę zrealizować tzw. badania geotechniczne. Co prawda nie są one niezbędne do pozyskania decyzji administracyjnej, jednak warto je wykonać bowiem unikniemy w ów sposób kłopotliwych niespodzianek podczas gdy będziemy już w połowie budowy.
wylewanie fundamentów
Opracowanie: Chris RubberDragon
Na podstawie: http://www.flickr.com

Na co trzeba zwracać uwagę podczas planowania inwestycji budowlanej?

Budowa domu jest trudnym przedsięwzięciem. Decydując się na jej rozpoczęcie powinniśmy liczyć się z niespodziankami. Nie można niestety przewidzieć wszystkiego, niezależnie od tego czy będzie to budowa większa czy tylko modernizujemy istniejący już budynek, zawsze może się wydarzyć coś, czego nie założyliśmy.
Podnośnik
Opracowanie: Alexandre Prévot
Na podstawie: http://www.flickr.com

Podnośniki nożycowe wydają się niezbędne w niektórych sytuacjach

Gdy organizujemy pracę na budowie dobrze wiemy, że niezbędne okażą się podnośniki. Podobnie, kiedy pracujemy przy montowaniu reklam, czyli na przykład wielkich bilbordów, też nie obejdzie się bez podnośnika. Identycznie, gdy pracujemy na hali i musimy przenosić różne produkty.
Wzmacnianie gruntu
Opracowanie: Soil Science
Na podstawie: http://www.flickr.com

W jaki sposób dobrze usztywnić materiały wykorzystywane przy budowie?

Budowanie jest niezwykle niełatwym zadaniem dla inwestorów. Często dochodzi do trudności już na pierwszym etapie. Opóźnienia nie są dobrze widziane. Co więc zrobić, żeby ich uniknąć? Czemu co chwila dochodzi do komplikacji z ziemią, na której ma stać osiedle? Specjalistyczne badania nie zawsze są nam w stanie podpowiedzieć, jak zachowa się ziemia podczas prac.
geodeta w pracy
Opracowanie: Elvert Barnes
Na podstawie: http://www.flickr.com

Żadna ingerencja w ziemię nie może się odbyć bez odpowiednich pomiarów

Jeśli chcemy wykopać fundamenty, lub robić na swoim podwórku studnię, to bez wątpienia wydajemy sobie sprawę z tego, że tego typu działania mają szansę naruszać strukturę gleby, a co się z tym łączy, mają szansę doprowadzić do jej obsuwania się, co stanowić będzie dla nas spore niebezpieczeństwo. Przez to właśnie przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań powinniśmy wynająć właściwą osobę, która zobaczy dla nas to wszystko i w dobry sposób będzie nadzorowała naszymi działaniami.
apartament z tarasem
Opracowanie: Tomtom Suites
Na podstawie: http://www.flickr.com

Kruszywo - czyli, z jakiego miejsca zebrać okruszki skalne (a także nie wyłącznie), oraz gdzie je zakupić

Co to jest kruszywo? Z jakiego obszaru się pobiera, z jakich rzeczy można je sobie zafundować? Jakie bywają ceny tego "substancji"? Nie wiesz? odczytaj ten pismo!
droga
Opracowanie: Jimmy Harris
Na podstawie: http://www.flickr.com

Bariery drogowe i kontenery na odpady - słuszny wybór.

Wszyscy mamy sny o prywatnych czterech kątach. Zdecydowanie korzystniej będzie, w momencie kiedy wyśnione cztery ściany zostaną otoczone fragmentem zieleni a także własnym ogródkiem. Budynek mieszkalny stawia się na co najmniej kilkadziesiąt lat. Dokładnie dlatego tak kluczowe jest należyte przygotowanie się do realizacji tego planu.Kiedy w końcu przy pomocy geodety wybierzemy odpowiedni teren, wtedy możemy przejść do kolejnego etapu, którym jest wybudowanie domu.
Usługi remontowe
Opracowanie: Qde Pejorian
Na podstawie: www.flickr.com

Decydując się na remont mieszkania powinno się pamiętać o wielu formalnościach powiązanych z pozwoleniami.

Wiele osób obecnie na własną rękę realizuje różne roboty remontowe we własnym mieszkaniu. Dzięki temu zaoszczędza pieniądze, jakie trzeba byłoby wydać na ekipę remontową i kupuje wyłącznie wymagane towary. Są natomiast takie roboty, które nie każdy jest w stanie samemu wykonać i wówczas specjaliści są konieczni. Do tego dochodzą też kwestie urzędowe powiązane z przyzwoleniami, jakie trzeba załatwić, żeby móc rozpocząć remont czy budowę.
żółta minikoparka
Na podstawie: www.flickr.com

Zakup bądź wypożyczenie potrzebnych urządzeń dla naszej firmy

Jeżeli prowadzimy swoją firmę budowlaną z pewnością posiadamy niezbędny sprzęt. Jeżeli jednak na razie zaczynamy na rynku jak również nie mamy wiele funduszy, dobrze jest go wypożyczyć w danej firmie, która zajmującej się sprzętem remontowo- budowlanym.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.