Budowa
geodeta w pracy
Opracowanie: Elvert Barnes
Na podstawie: http://www.flickr.com

Żadna ingerencja w ziemię nie może się odbyć bez odpowiednich pomiarów

Jeśli chcemy wykopać fundamenty, lub robić na swoim podwórku studnię, to bez wątpienia wydajemy sobie sprawę z tego, że tego typu działania mają szansę naruszać strukturę gleby, a co się z tym łączy, mają szansę doprowadzić do jej obsuwania się, co stanowić będzie dla nas spore niebezpieczeństwo. Przez to właśnie przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań powinniśmy wynająć właściwą osobę, która zobaczy dla nas to wszystko i w dobry sposób będzie nadzorowała naszymi działaniami.
apartament z tarasem
Opracowanie: Tomtom Suites
Na podstawie: http://www.flickr.com

Kruszywo - czyli, z jakiego miejsca zebrać okruszki skalne (a także nie wyłącznie), oraz gdzie je zakupić

Co to jest kruszywo? Z jakiego obszaru się pobiera, z jakich rzeczy można je sobie zafundować? Jakie bywają ceny tego "substancji"? Nie wiesz? odczytaj ten pismo!
Wzmacnianie gruntu
Opracowanie: Soil Science
Na podstawie: http://www.flickr.com

W jaki sposób dobrze usztywnić materiały wykorzystywane przy budowie?

Budowanie jest niezwykle skomplikowanym zadaniem dla inwestorów. W wielu przypadkach dochodzi do błędów już na samym początku. Opóźnienia nie są mile widziane. Co więc zrobić, aby ich uniknąć? Dlaczego co chwila dochodzi do komplikacji z ziemią, na której ma stać osiedle? Konkretne badania nie zawsze są nam w stanie powiedzieć, jak zmieni się ziemia podczas budowy.
Podnośnik
Opracowanie: Alexandre Prévot
Na podstawie: http://www.flickr.com

Podnośniki nożycowe wydają się niezbędne w niektórych sytuacjach

Gdy organizujemy pracę na budowie doskonale wiemy, że będą nam potrzebne podnośniki. Tak samo, kiedy pracujemy przy instalowaniu reklam, czyli na przykład wielkich bilbordów, również nie obejdzie się bez podnośnika. Identycznie, gdy pracujemy w hali i trzeba przenosić różne produkty.
droga
Opracowanie: Jimmy Harris
Na podstawie: http://www.flickr.com

Bariery drogowe i kontenery na odpady - słuszny wybór.

Wszyscy mamy sny o prywatnych czterech kątach. Zdecydowanie korzystniej będzie, w momencie kiedy wyśnione cztery ściany zostaną otoczone fragmentem zieleni a także własnym ogródkiem. Budynek mieszkalny stawia się na co najmniej kilkadziesiąt lat. Dokładnie dlatego tak kluczowe jest należyte przygotowanie się do realizacji tego planu.Kiedy w końcu przy pomocy geodety wybierzemy odpowiedni teren, wtedy możemy przejść do kolejnego etapu, którym jest wybudowanie domu.
wylewanie fundamentów
Opracowanie: Chris RubberDragon
Na podstawie: http://www.flickr.com

Na co trzeba zwracać uwagę podczas planowania inwestycji budowlanej?

Budowa budynku jest niełatwym przedsięwzięciem. Decydując się na taką inwestycję musimy liczyć się z niespodziankami. Nie można niestety przewidzieć wszystkiego, niezależnie od tego czy będzie to konstrukcja większa czy tylko modernizujemy już istniejący budynek, zawsze może się przydarzyć coś, czego nie przewidzieliśmy.
Usługi remontowe
Opracowanie: Qde Pejorian
Na podstawie: www.flickr.com

Decydując się na remont mieszkania powinno się pamiętać o wielu formalnościach powiązanych z pozwoleniami.

Wiele osób obecnie na własną rękę realizuje różne roboty remontowe we własnym mieszkaniu. Dzięki temu zaoszczędza pieniądze, jakie trzeba byłoby wydać na ekipę remontową i kupuje wyłącznie wymagane towary. Są natomiast takie roboty, które nie każdy jest w stanie samemu wykonać i wówczas specjaliści są konieczni. Do tego dochodzą też kwestie urzędowe powiązane z przyzwoleniami, jakie trzeba załatwić, żeby móc rozpocząć remont czy budowę.
Badanie gruntu
Opracowanie: Tomasz Lewicki
Na podstawie: http://www.flickr.com

O czym trzeba pomyśleć przed przystąpieniem do budowy domku

Zanim zbudujemy swój własny wymarzony domek, będziemy musieli zrealizować kilka działań. Pierwszym etapem jest postaranie się o pozwolenie na inwestycję. Następnie możemy zacząć myśleć o rozpoczęciu budowy. Czasem dobrze jest jeszcze przed złożeniem w podania o pozwolenie na budowę przeprowadzić tzw. badania geotechniczne. Nie są one niezbędne do uzyskania decyzji administracyjnej, jednakże warto je wykonać albowiem unikniemy w ów sposób przykrych niespodzianek kiedy będziemy już na półmetku budowy.
żółta minikoparka
Na podstawie: www.flickr.com

Zakup bądź wypożyczenie potrzebnych urządzeń dla naszej firmy

Jeżeli prowadzimy swoją firmę budowlaną z pewnością posiadamy niezbędny sprzęt. Jeżeli jednak na razie zaczynamy na rynku jak również nie mamy wiele funduszy, dobrze jest go wypożyczyć w danej firmie, która zajmującej się sprzętem remontowo- budowlanym.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.