Budowa
droga
Opracowanie: Jimmy Harris
Na podstawie: http://www.flickr.com

Bariery drogowe i kontenery na odpady - słuszny wybór.

Wszyscy śnimy o swoich czterech kątach. Zdecydowanie korzystniej będzie, gdy wspomniane cztery ściany będą otoczone pasem zieleni lub własnym ogródkiem. Mieszkanie buduje się na co najmniej kilkadziesiąt lat. Właśnie dlatego bardzo istotne jest należyte przygotowanie się do wykonania tego planu.Gdy już przy pomocy geodety zdecydujemy się na konkretny teren, wtedy możemy przystąpić do kolejnego etapu, którym będzie wynajęcie firmy budowlanej.
Podnośnik
Opracowanie: Alexandre Prévot
Na podstawie: http://www.flickr.com

Podnośniki nożycowe wydają się niezbędne w niektórych sytuacjach

Kiedy organizujemy pracę na budowie dobrze wiemy, że będą nam potrzebne podnośniki. Tak samo, kiedy pracujemy przy montowaniu reklam, czyli np. wielkich bilbordów, również nie obejdzie się bez podnośnika. Identycznie, gdy musimy pracować na hali i musimy przenosić różne produkty.
Usługi remontowe
Opracowanie: Qde Pejorian
Na podstawie: www.flickr.com

Decydując się na remont mieszkania powinno się pamiętać o wielu formalnościach powiązanych z pozwoleniami.

Wielu ludzi na obecną chwilę indywidualnie realizuje różne prace remontowe we własnym mieszkaniu. Dzięki temu zaoszczędza pieniądze, jakie potrzeba byłoby wydać na załogę remontową i kupuje tylko potrzebne towary. Są jednakże takie prace, które nie każdy potrafi samemu zrobić i wtenczas specjaliści są potrzebni. Do tego dochodzą także kwestie formalne powiązane z pozwoleniami, jakie należy zdobyć, aby zdołać zainicjować remont czy budowę.
apartament z tarasem
Opracowanie: Tomtom Suites
Na podstawie: http://www.flickr.com

Kruszywo - czyli, z jakiego miejsca zebrać okruszki skalne (a także nie wyłącznie), oraz gdzie je zakupić

Co to jest kruszywo? Z jakiego miejsca się bierze, z czego można je sobie zafundować? Jakież bywają kwoty tego "substancji"? Nie masz pojęcia? odczytaj ten pismo!
geodeta w pracy
Opracowanie: Elvert Barnes
Na podstawie: http://www.flickr.com

Żadna ingerencja w ziemię nie może się odbyć bez odpowiednich pomiarów

Jeżeli chcemy zrobić fundamenty, albo robić na własnym podwórku studnię, to bez wątpienia zdajemy sobie sprawę z tego, że tego rodzaju działania mogą naruszać strukturę gleby, a co się z tym łączy, mają szansę doprowadzić do jej osunięcia się, co stanowić będzie dla nas wielkie niebezpieczeństwo. Dlatego właśnie przed zaczęciem jakichś działań musimy wynająć odpowiednią osobę, która sprawdzi dla nas to wszystko i w dobry sposób będzie nadzorowała naszymi działaniami.
wylewanie fundamentów
Opracowanie: Chris RubberDragon
Na podstawie: http://www.flickr.com

Na co trzeba zwracać uwagę podczas planowania inwestycji budowlanej?

Budowa budynku jest niełatwym przedsięwzięciem. Decydując się na jej rozpoczęcie powinniśmy liczyć się z niespodziankami. Nie można niestety przewidzieć wszystkiego, bez względu na to czy będzie to budowa większa czy tylko odnawiamy już istniejący obiekt, zawsze może się wydarzyć coś, czego nie przewidzieliśmy.
żółta minikoparka
Na podstawie: www.flickr.com

Zakup bądź wypożyczenie potrzebnych urządzeń dla naszej firmy

Jeżeli prowadzimy swoją firmę budowlaną z pewnością posiadamy niezbędny sprzęt. Jeżeli jednak na razie zaczynamy na rynku jak również nie mamy wiele funduszy, dobrze jest go wypożyczyć w danej firmie, która zajmującej się sprzętem remontowo- budowlanym.
Badanie gruntu
Opracowanie: Tomasz Lewicki
Na podstawie: http://www.flickr.com

O czym trzeba pomyśleć przed przystąpieniem do budowy domku

Zanim pobudujemy swój własny wymarzony dom, będziemy musieli zrealizować kilka czynności. Pierwszym krokiem jest postaranie się o pozwolenie na budowę. W następnej kolejności można zacząć myśleć o rozpoczęciu budowy. Czasem dobrze jest jeszcze przed złożeniem w podania o pozwolenie na budowę wykonać tak zwane badania geotechniczne. Nie są one koniecznie do uzyskania decyzji administracyjnej, ale warto je wykonać ponieważ unikniemy w ten sposób kłopotliwych niespodzianek gdy będziemy już w połowie budowy.
Wzmacnianie gruntu
Opracowanie: Soil Science
Na podstawie: http://www.flickr.com

W jaki sposób dobrze usztywnić materiały wykorzystywane przy budowie?

Budowanie jest dość niełatwym zadaniem dla każdego. Coraz częściej dochodzi do trudności już na samym początku. Opóźnienia nie są dobre. Co więc zrobić, aby ich uniknąć? Dlaczego tak często dochodzi do komplikacji z ziemią, na której budowa powstaje? Specjalistyczne badania nie zawsze są nam w stanie podpowiedzieć, jak zachowa się ziemia podczas osiadania budynku.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.