Geodeta
geodeta w trakcie czynności zawodowych
Opracowanie: Metropolitan Transportation Authority of the State of New York
Na podstawie: http://www.flickr.com

Dzisiejsza geodezja konieczną dziedziną w różnych projektach

Geodeta w obecnych czasach jest osobą nader pożądaną, ponieważ kraj jest w trakcie ogromnych przeobrażeń budowlanych, a to wywiera na gospodarce konieczność zatrudniania specjalistów. Skutkiem tego zapotrzebowanie geodezyjne rośnie z roku na rok równocześnie rozwojem inwestycji.
Geodezja zajmuje się przede wszystkim tworzeniem akt pomiarowych. Praktycznie geodezję stosuje się do niedużych obszarów - do tzw. prac mierniczych.
geodeta w pracy
Opracowanie: Elvert Barnes
Na podstawie: http://www.flickr.com

Żadna ingerencja w ziemię nie może się odbyć bez odpowiednich pomiarów

Jeśli chcemy wykopać fundamenty, lub robić na swoim podwórku studnię, to bez wątpienia wydajemy sobie sprawę z tego, że tego typu działania mają szansę naruszać strukturę gleby, a co się z tym łączy, mają szansę doprowadzić do jej obsuwania się, co stanowić będzie dla nas spore niebezpieczeństwo. Przez to właśnie przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań powinniśmy wynająć właściwą osobę, która zobaczy dla nas to wszystko i w dobry sposób będzie nadzorowała naszymi działaniami.
spiwa drogowe i zagęszczanie gruntu
Opracowanie: Tomasz Lewicki
Na podstawie: http://www.flickr.com

Postępowanie dotyczące wyznaczenia granic jest procesem skomplikowanym, wymagającym profesjonalnej wiedzy i przygotowania zawodowego geodety

Pierwsze punkty graniczne były na ogół granicami naturalnymi. W notacjach ksiąg hipotecznych, własność ziemi określana była według szczegółów w terenie np. lewym brzegiem rzeki, aż do drogi prowadzącej do młyna i dalej skrajem lasu itp. Uprawiając ziemię, kamienie które przeszkadzały podczas prac polowych, ludzie wyrzucali na miedzę pomiędzy własnościami i tak sąsiedzi zgodnie współtworzyli punkty graniczne. Innym sposobem wytyczenia obrzeża własności, było sadzenie drzew i krzewów na granicy.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.