Geodeta
spiwa drogowe i zagęszczanie gruntu
Opracowanie: Tomasz Lewicki
Na podstawie: http://www.flickr.com

Postępowanie dotyczące wyznaczenia granic jest procesem skomplikowanym, wymagającym profesjonalnej wiedzy i przygotowania zawodowego geodety

Pierwsze punkty graniczne były z reguły granicami naturalnymi. W zapisach ksiąg hipotecznych, własność ziemi opisywana była przy udziale szczegółów w terenie np. lewym brzegiem potoku, aż do drogi prowadzącej do młyna i dalej brzegiem lasu itp. Uprawiając ziemię, kamienie które przeszkadzały podczas prac polowych, rolnicy wyrzucali na miedzę między własnościami i tak sąsiedzi jednomyślnie tworzyli mury graniczne. Innym sposobem wyznaczenia granic własności, było sadzenie drzew i krzewów na granicy.
geodeta w pracy
Opracowanie: Elvert Barnes
Na podstawie: http://www.flickr.com

Żadna ingerencja w ziemię nie może się odbyć bez odpowiednich pomiarów

Kiedy pragniemy wykopać fundamenty, albo zrobić na własnym podwórku studnię, to bez wątpienia zdajemy sobie sprawę z tego, że tego rodzaju działania mają szansę naruszać strukturę gleby, a co się z tym wiąże, mogą prowadzić do jej obsuwania się, co stanowić będzie dla nas duże zagrożenie. Dlatego właśnie przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań musimy wynająć odpowiednią osobę, która zobaczy dla nas to wszystko i w odpowiedni sposób będzie nadzorowała naszymi działaniami.
geodeta w trakcie czynności zawodowych
Opracowanie: Metropolitan Transportation Authority of the State of New York
Na podstawie: http://www.flickr.com

Dzisiejsza geodezja konieczną dziedziną w różnych projektach

Geodeta w dzisiejszych czasach jest osobą bardzo pożądaną, ponieważ Polska przechodzi ogromne przeobrażenia budowlane, a to wywiera na gospodarce konieczność zatrudniania specjalistów. Tym samym zapotrzebowanie geodezyjne rośnie z roku na rok wraz z rozkwitem inwestycji.
Geodezja zajmuje się przede wszystkim sporządzaniem dokumentacji pomiarowej. W praktyce geodezję stosuje się do niedużych terenów - do tzw. prac mierniczych.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.