Rozliczenie
pieniądze i kalkulator
Opracowanie: Jacob Edward
Na podstawie: http://www.flickr.com

Czy przy prowadzeniu firmy opłaca się korzystać z oferty fachowego biura rachunkowego?

Utworzenie działalności gospodarczej to dobry krok na drodze ku samodzielności finansowej i niezależności od innych. Własna firma, nawet nieduża, gwarantuje nie tylko poczucie zadowolenia, ale także stabilizacji, jeśli nasz biznes opiera się na stałych schematach i gwarantowanych zyskach. Jednak, aby rzeczywiście czerpać jak najwięcej korzyści, trzeba w pierwszej kolejności zadbać przede wszystkim o należyte operowanie finansami i kapitałem, który zgromadziliśmy.
wyliczenie podatku
Opracowanie: eFile989
Na podstawie: http://www.flickr.com

Podatek z tytułu nabycia towaru poza naszym krajem

Jeżeli chcemy kupić coś zagranicą, to raczej nie zastanawiamy się nad opodatkowaniem związanym z konkretną rzeczą. bardzo często po prostu jesteśmy zadowoleni z tego, że osiadamy nową rzecz. Ale, jeśli jesteśmy przedsiębiorcami to mamy świadomość, że jest coś takiego jak wnt.
Zwinięte rachunki
Opracowanie: Steven Depolo
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jak wypełnić pit za 2014 będziemy mieli szansę się wywiedzieć z internetu

Co rok musimy rozliczyć się z urzędem skarbowym. Jeśli powzięliśmy działalność zarobkową, to jesteśmy przymuszeni oddawać część tej kwoty państwu, tak żeby mogło się ono za co utrzymać. Przez to właśnie tak ważne okazuje się być to, żeby co roku, jeżeli jedynie coś zarobimy, rozliczać się w odpowiedni sposób z urzędem skarbowym. Powinniśmy wtedy wykazać wszelkie nasze przychody, dochody, a też wartość podatku, którą musimy wpłacić i którą wpłaciliśmy.
pit, kalkulator i długopis
Opracowanie: Lucas Hayas
Na podstawie: http://www.flickr.com

Czy wiemy już w jaki sposób wypełnimy pity 2015 online?

Ponieważ przybliża się koniec roku, musimy zastanowić się nad tym, w jaki sposób wypiszemy własne pity. Czy zrobimy to sami przy zastosowaniu odpowiednio przygotowanych programów, które dostępne będą w sieci, czy być może zlecimy to jakiejś znanej księgowej, która zajmie się tego typu kwestiami?
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.