Prawo
dokumenty
Opracowanie: Intel Free Press
Na podstawie: http://www.flickr.com

Co robi rzecznik patentowy? Kompendium wiedzy dla zainteresowanych.

Rzecznik patentowy jest osobą trudniącą się ogólnie pojętą materią towaru i wszelkich kojarzonych z towarami kwestii – logotypów, nazwy, oznaczeń i tego typu zagadnień. Choć zwykle jest łączony z pilnowaniem przynależności danej osoby do danego wynalazku, rzecznik ma wiele rozmaitych zadań, bo wykonuje wszelkie działania w imieniu swojego klienta – zbiera odpowiednie dokumentacje, sprawdza, czy nazwa, którą klient chciałby zgłosić do zastrzeżenia ma szansę otrzymać pieczęć urzędu patentowego i czy ktoś jej wcześniej nie zgłosił. Nie bez przyczyny określa się go mianem zawodu zaufania publicznego.
Podatek
Opracowanie: Wilson Hui
Na podstawie: http://www.flickr.com

Księgi rachunkowe jako skrupulatne zapisywanie

Otwieranie ksiąg rachunkowych dla podatników wiodących ewidencję ułatwioną jest zawiłą operacją. Toteż trzeba odpowiednio wcześniej zacząć przygotowania do tego procesu. Księgi rachunkowe muszą prowadzić osoby fizyczne, spółki cywilne osób fizycznych, spółki jawne osób fizycznych, spółki partnerskie, także spółdzielnie socjalne. Przepis dopuszcza jednak możność polecenia prowadzenia ksiąg rachunkowych drugim osobom.
obliczanie kredytu za pomocą kalkulatora
Opracowanie: reynermedia
Na podstawie: http://www.flickr.com

Rady w kwestii podatków

Kłopoty prawne to zmora mnóstwa osób, jakie nie zawsze muszą znać się jak najlepiej na prawie. Mówi się, że nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania, cóż jednak, kiedy samo prawo jest nadmiernie nadęte, tak iż zwyczajny człowiek nie jest w stanie się w tymże w pełni rozeznać, gdzie może on szukać ratunku? Kwestie te okazują się zwłaszcza problematyczne, jeżeli przychodzi co do trudności z podatkami.
windykacja
Opracowanie: Tori Rector
Na podstawie: http://www.flickr.com

Sprzedaż spółek w Warszawie i okolicach - co warto wiedzieć

Życie płata różne figle. Zdarza się, że stajemy w obliczu nieprzyjemnych sytuacji, z rozstrzygnięciem których miewamy wyraźne trudności. Nie wypływa to z naszej ułomności, lecz z zawiłości systemu i systemów prawa, z którymi przeciętny obywatel zwykle nie ma żadnej styczności.
Odpowiednim przykładem dziwnych sytuacji jest próba wyegzekwowania naszej własności od dłużnika.
Sąd
Opracowanie: Tori Rector
Na podstawie: http://www.flickr.com

Masz kłopot prawny i nie wiesz do jakiego fachowca się udać? Sprawdź, czym trudni się radca prawny a czym adwokat

Czy wiesz, iż adwokat i radca prawny to dwa całkowicie inne zawody, jednak ostatnio można dostrzec zmniejszanie różnic między tymi dwoma zajęciami. Jednakowoż, zdarza się niekiedy, że mamy jakiś problem prawny, lecz nie wiemy dokładnie do jakiego specjalisty się z nim zwrócić.
usługi kurierskie
Opracowanie: Carl Malamud
Na podstawie: http://www.flickr.com

Co robić kiedy przesyłka kurierska jest zniszczona lub nie przyszła na czas. W jaki sposób zareagować?

Nasz byt jest połączona z nieustannym pośpiechem, co wiąże się z tym że czasem nie mamy czasu na wykonanie określonych formalności, a jest to szczególnie istotne, kiedy przyjmujemy paczkę od kuriera.
komornik

Czemu należy zabrać udział w licytacjach komorniczych

Kupowanie wielorakich przedmiotów na licytacjach komorniczych bywa dziś świetną okazją do nabycia wielu, atrakcyjnych dóbr za naprawdę nie znaczne pieniądze. W Polsce takiego rodzaju licytacje są jeszcze dość mało rozpowszechnione, ale ich znaczenie na ryku mocno rośnie. Kto pragnie dowiedzieć się więcej o przebiegu takich licytacji, powinien wpisać w komputerze hasło: komornik Stargard licytacje.
Prawnicy
Opracowanie: Steven Vance
Na podstawie: http://www.flickr.com

Pomoc prawna Lublin okazuje się być niesamowicie dobra

Od czasu do czasu niezbędna okazuje się być wiedza kolejnych osób
Od czasu do czasu okazuje się być tak, że popadamy w konflikt z prawem, albo powinniśmy stawić się w sądzie, lecz nie mamy żadnego pojęcia o tym, jak mamy się zachowywać. Które pisma mamy zaprezentować, co mamy robić, w jakie miejsce się skierować, jak przedstawić naszą kwestię tak, aby dla każdego była jak najbardziej jasna.
komornik
Opracowanie: Steve wilson
Na podstawie: http://www.flickr.com

Zawód dla ludzi o silnych nerwach, czyli kto oraz po co może zostać komornikiem

Komornicy nie cieszą się sympatią społeczeństwa. Często są uważani za bezdusznych ludzi, jakie żerują na nieszczęściu innych. Komornik to jednak zawód jak każdy. Z tą maleńką różnicą, że trzeba być bez skazy. Jakie cechy powinien posiadać odpowiedni kandydat na posadę komornika? Zobaczmy z bliska...
młotek

Własność przemysłowa, intelektualna i prawa autorskie - popularna oferta różnorodnych firm

Teraz nie każde przedsiębiorstwo oraz nie każda firma działa rzetelnie. Nieraz spotykamy się współcześnie chociażby z łamaniem praw autorskich czy też pogwałcaniem czyjejś prywatności albo własności w jeszcze inny sposób.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.