Prawo
dokumenty
Opracowanie: Intel Free Press
Na podstawie: http://www.flickr.com

Co robi rzecznik patentowy? Kompendium wiedzy dla zainteresowanych.

Rzecznik patentowy to osoba zajmująca się szeroko rozumianą wizją towaru i wszelkich związanych z towarami kwestii – logotypów, nazw, oznaczeń i tego pokroju rzeczy. Chociaż często jest łączony z zastrzeganiem przynależności danej osoby do danego przedmiotu albo technologii, rzecznik ma sporo rozmaitych zadań, bo robi wszystko w imieniu swojego klienta – zbiera odpowiednie dokumenty, sprawdza, czy nazwa, jaką zleceniodawca chciałby zastrzec ma szansę otrzymać ochronę urzędu patentowego i czy nie została wcześniej przez kogoś zgłoszona. Przyjęło się, że określa się go określeniem zawodu zaufania publicznego.
Sąd
Opracowanie: Tori Rector
Na podstawie: http://www.flickr.com

Masz kłopot prawny i nie wiesz do jakiego fachowca się udać? Sprawdź, czym trudni się radca prawny a czym adwokat

Czy wiesz, iż adwokat i radca prawny to dwa całkowicie inne zawody, jednak ostatnio można dostrzec zmniejszanie różnic między tymi dwoma zajęciami. Jednakowoż, zdarza się niekiedy, że mamy jakiś problem prawny, lecz nie wiemy dokładnie do jakiego specjalisty się z nim zwrócić.
Podatek
Opracowanie: Wilson Hui
Na podstawie: http://www.flickr.com

Księgi rachunkowe jako skrupulatne zapisywanie

Otwarcie ksiąg rachunkowych dla podatników prowadzących ewidencję ułatwioną jest zagmatwaną operacją. Toteż trzeba odpowiednio wcześniej zacząć przygotowania do takiego procesu. Księgi rachunkowe muszą prowadzić osoby fizyczne, spółki cywilne osób fizycznych, spółki jawne osób fizycznych, spółki partnerskie, również spółdzielnie społeczne. Zarządzenie dopuszcza jednak możność zlecenia prowadzenia ksiąg rachunkowych drugim podmiotom.
obliczanie kredytu za pomocą kalkulatora
Opracowanie: reynermedia
Na podstawie: http://www.flickr.com

Rady w kwestii podatków

Problemy prawne to zmora dużej ilości osób, które nie zawsze muszą znać się jak najlepiej na prawie. Mówi się, że nieznajomość prawa nie zwalnia z tegoż przestrzegania, cóż jednak, kiedy samo prawo jest zbytnio zawikłane, tak iż normalny człowiek nie jest w stanie się w tymże zupełnie rozeznać, gdzie może on szukać ratunku? Sprawy te okazują się zwłaszcza problematyczne, jeśli przychodzi co do kłopotów podatkowych.
usługi kurierskie
Opracowanie: Carl Malamud
Na podstawie: http://www.flickr.com

Co robić kiedy przesyłka kurierska jest zniszczona lub nie przyszła na czas. W jaki sposób zareagować?

Nasz byt jest połączona z nieustannym pośpiechem, co wiąże się z tym że czasem nie mamy czasu na wykonanie określonych formalności, a jest to szczególnie istotne, kiedy przyjmujemy paczkę od kuriera.
komornik

Czemu należy zabrać udział w licytacjach komorniczych

Kupowanie wielorakich przedmiotów na licytacjach komorniczych bywa dziś świetną okazją do nabycia wielu, atrakcyjnych dóbr za naprawdę nie znaczne pieniądze. W Polsce takiego rodzaju licytacje są jeszcze dość mało rozpowszechnione, ale ich znaczenie na ryku mocno rośnie. Kto pragnie dowiedzieć się więcej o przebiegu takich licytacji, powinien wpisać w komputerze hasło: komornik Stargard licytacje.
Prawnicy
Opracowanie: Steven Vance
Na podstawie: http://www.flickr.com

Pomoc prawna Lublin okazuje się być niesamowicie dobra

Od czasu do czasu niezbędna okazuje się być wiedza kolejnych osób
Od czasu do czasu okazuje się być tak, że popadamy w konflikt z prawem, albo powinniśmy stawić się w sądzie, lecz nie mamy żadnego pojęcia o tym, jak mamy się zachowywać. Które pisma mamy zaprezentować, co mamy robić, w jakie miejsce się skierować, jak przedstawić naszą kwestię tak, aby dla każdego była jak najbardziej jasna.
komornik
Opracowanie: Steve wilson
Na podstawie: http://www.flickr.com

Zawód dla ludzi o silnych nerwach, czyli kto oraz po co może zostać komornikiem

Komornicy nie cieszą się sympatią społeczeństwa. Często są uważani za bezdusznych ludzi, jakie żerują na nieszczęściu innych. Komornik to jednak zawód jak każdy. Z tą maleńką różnicą, że trzeba być bez skazy. Jakie cechy powinien posiadać odpowiedni kandydat na posadę komornika? Zobaczmy z bliska...
windykacja
Opracowanie: Tori Rector
Na podstawie: http://www.flickr.com

Sprzedaż spółek w Warszawie i okolicach - co warto wiedzieć

Los lubi zaskakiwać. Zdarza się, że musimy stanąć w obliczu nieprzyjemnych sytuacji, z rozwiązaniem których możemy mieć niemałe trudności. Nie ma to początku w naszej ułomności, lecz z kształtu systemu czy zasad prawa, z którymi zwykły obywatel zwykle nie ma żadnej styczności.
Dobrym przykładem dziwnych sytuacji jest próba otrzymania pieniędzy od dłużnika.
młotek

Własność przemysłowa, intelektualna i prawa autorskie - popularna oferta różnorodnych firm

Teraz nie każde przedsiębiorstwo oraz nie każda firma działa rzetelnie. Nieraz spotykamy się współcześnie chociażby z łamaniem praw autorskich czy też pogwałcaniem czyjejś prywatności albo własności w jeszcze inny sposób.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.