Prawnik
Firma
Opracowanie: Alexander Nie
Na podstawie: http://www.flickr.com

Zakładamy swoją firmę

Prawda jest tak, że w dzisiejszych czasach wszyscy możemy założyć przedsiębiorstwo. Nie jest to bardzo skomplikowane zadanie, ale duża część osób nadal ma sporo obaw. Czemu? Bo często brak im kogoś, kto po kolei poprowadziłby ich przez każdą zawiłość związaną z zakładaniem własnej działalności. Jednak to jedynie nasze obawy, bo jest wiele instrukcji typu jak założyć firmę krok po kroku. Najistotniejsze to mieć ochotę i zacząć, później jakoś się potoczy.
Kancelaria Wiński - spory patentowe
Opracowanie: Kevin Napper
Na podstawie: http://www.flickr.com

Współpraca z wyspecjalizowaną agencją prawną albo obeznanym adwokatem jest na wagę złota

Prowadzenie przedsiębiorstwa, to niemałe wyzwanie, szczególnie wtedy, gdy pojawiają się kłopoty natury prawnej. O ile nawet te niewielkie przedsiębiorstwa starają się zatrudniać własnego księgowego, przedstawiciela handlowego czy też specjalistę od czynności administracyjnych, o tyle mało która, nawet większa firma zatrudnia własnego prawnika. Warto więc znaleźć taką jednostkę, której priorytetem działalności jest obsługa prawna firm.
windykacja
Opracowanie: Tori Rector
Na podstawie: http://www.flickr.com

Sprzedaż spółek w Warszawie i okolicach - co warto wiedzieć

Los lubi zaskakiwać. Zdarza się, że musimy stanąć w obliczu nieprzyjemnych sytuacji, z rozwiązaniem których możemy mieć niemałe trudności. Nie ma to początku w naszej ułomności, lecz z kształtu systemu czy zasad prawa, z którymi zwykły obywatel zwykle nie ma żadnej styczności.
Dobrym przykładem dziwnych sytuacji jest próba otrzymania pieniędzy od dłużnika.
prawnik
Opracowanie: Daniel X. O'Neil
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jak zatroszczyć się o odpowiednią dokumentację w firmie? Gdzie warto szukać pomocy w przypadku windykacji i sprzedaży spółek?

Wszystkie osoby mają własną działalność muszą mieć na względzie, jak duże znaczenie ma precyzyjne załatwianie wszelkich formalności prawnych. Mimo że pomoc radcy prawnego dość często jest także potrzebna osobom indywidualnym, to w szczególności przedsiębiorstwa zwykle nawiązują z kancelariami prawnymi stałą współpracę.
prawo, sąd,

W jakiego rodzaju kwestiach może pomóc kancelaria prawna? O jakiego rodzaju dziedzinach mówimy w tej kwestii? Co korzystnie wiedzieć?

Choć kancelarie prawne w naszym kraju funkcjonują coraz bardziej prężnie, to stale nie do końca wiemy, jakimi kwestiami się one właściwie zajmują, jakiego typu usługi oferują. Co więcej dobrze wiedzieć na ten temat?
Kodeks prawny
Opracowanie: Daniel X. O'Neil
Na podstawie: http://www.flickr.com

W jakim czasie powinniśmy skontaktować się z radcą prawnym?

Dziedzina prawa nie należy do najprostszych, stąd też, jeśli tylko pojawią się u nas problemy, które wymagają obeznania w przepisach, warto skorzystać ze specjalistycznej pomocy, zamiast próbować rozwiązać sprawę samodzielnie. Co jakiś czas zwiększane są kompetencje w poszczególnych zawodach, w ten sposób klienci mogą liczyć na fachową pomoc i wsparcie z przeróżnych zakresów prawa. Zwiększono chociażby kompetencje radców prawnych. Z czym możemy się do nich zgłosić?
Prawnicy
Opracowanie: Mid-Atlantic Center for the Arts & Humanities (MAC)
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jakie ewentualności otwierają się w dniu dzisiejszym przed studentami kierunków prawniczych?

Każdemu z nas niezmiernie mocno zależy na uzyskaniu atrakcyjnego miejsca pracy. Jest to widoczne szczególnie wśród uczniów szkół średnich, którzy w większości wypadków mają ambitne plany wobec swojej przyszłości. Coraz większy odsetek uczniów decyduje się na zdobycie wyższego wykształcenia, co niewątpliwie jest jak najbardziej godne pochwały. W tym miejscu warto także dopowiedzieć, że stanowczo ich najogromniejszym zainteresowaniem, zwłaszcza w ostatnim czasie cieszą się nauki prawnicze.
obsługa prawna, prawo
Opracowanie: ITU Pictures
Na podstawie: http://www.flickr.com

Czy opłaca się skorzystać z obsługi prawnej dla firm? Jak wyglądają zalety takiego rozwiązania?

Jeszcze do niedawna z usług prawnych korzystali właściwie nieliczni. Zdawało się, iż prawnik jest osobą, z jakiej usług korzystają tylko osoby wysoko postawione i niesamowicie majętne. Natomiast dziś tego typu podejście już się zmieniło całkiem. Z usług prawników oraz kancelarii korzystają tak osoby prywatne jak również osoby posiadające firmę. Tym bardziej dla tych drugich tego typu usługi są niezwykle istotne oraz pomagają przy prowadzeniu własnej działalności. Czemu opłaca się skorzystać z tego typu usług i przez co nasza firma otrzyma?
prawo, obsługa prawna
Na podstawie: flickr.com

Obsługa prawna firmy - możesz ją powierzyć jedynie specjalistom

Prowadzenie firmy na pewno nie jest proste, zwłaszcza w kontekście przepisów prawa. Z tego powodu jeśli chcemy stworzyć i prowadzić firmę w zgodzie z literą prawa, jak również czynić słuszne kroki w jej rozwijaniu, najlepiej skorzystać z usług kancelarii, które często wykraczają poza tradycyjne usługi prawnicze, zapewniając obsługę księgową, doradztwo podatkowe, a ponadto doradztwo strategiczne i wiele innych.
spory patentowe

Dość często pojawia się kłopot niejednoznacznej sprawie patentowej produktów.

Wtedy wiele przedsiębiorstw, które liczą na szybki zarobek usiłuje skorzystać z pomysłów innych i stosuje dane patenty we własnej działalności. Sprawy tego typu budzą niejednokrotnie spore emocje, a często jedyne rozwiązanie zawiłej sytuacji może mieć miejsce w sądzie. Wielu prawników specjalizuje się w takich trudnych sprawach, jak spory patentowe.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.