Urząd Skarbowy
Obliczenie rachunkowe
Opracowanie: Andrew_Writer
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jak właściwie wypełnić coroczny obowiązek rozliczenia się z Urzędem Skarbowym.

Jednym z najważniejszych obowiązków każdej pracującej osoby jest przesłanie do określonego dnia zeznania podatkowego. Będzie to dotyczyć to tak naprawdę każdego, kto uzyskał w poprzednim roku kalendarzowym jakiś dochód. Ustawodawcy ustanowili czas na wywiązanie się ze złożenia deklaracji na ostatni dzień kwietnia, i przekroczenie tego dnia może się wiązać z poważnymi konsekwencjami.
Faktury papierowe
Opracowanie: Savoir-faire Linux
Na podstawie: http://www.flickr.com

Zarządzanie księgi przychodów i rozchodów swojej firmy - najlepsze programy do wystawiania faktur.

Prowadząc działalność gospodarczą, przymuszeni zostaliśmy do prowadzenia rachunkowości, sporządzania faktur a także rozliczania się z urzędem skarbowym. Jednak nie jest to takie proste jak by się zdawało. Powinno znać się na kanonach prawa skarbowego, wiedzieć z czego przypada nam odwołanie podatkowe oraz wiele różnych spraw, które wiążą się z podatkami. Jak już wcześniej było powiedziane nie będzie to łatwe zadanie.
Zwinięte rachunki
Opracowanie: Steven Depolo
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jak wypełnić pit za 2014 będziemy mieli szansę się wywiedzieć z internetu

Co rok rozliczamy się z urzędem skarbowym. Gdy powzięliśmy działalność zarobkową, to jesteśmy przymuszeni oddawać fragment tej kwoty państwu, tak żeby miało się ono za co utrzymać. Przez to właśnie tak istotne okazuje się być to, żeby co roku, jeżeli tylko coś zarobimy, rozliczać się w dobry sposób z urzędem skarbowym. Powinniśmy wówczas pokazać wszystkie nasze przychody, dochody, a także wartość podatku, którą powinniśmy uiścić i którą przelaliśmy.
Rozliczenie PIT-u online
Opracowanie: Eleleleven
Na podstawie: http://www.flickr.com

Nowoczesne aplikacje online dzięki jakim można się rozliczyć z podatków.

Unowocześnione aplikacje w sieci dzięki jakim można się rozliczać z podatków to systemy unowocześnione, z których z pewnością opłaca się korzystać. Poprzez to bowiem da się oszczędzić wiele czasu, ponieważ bez konieczności wyjścia z domu wypełni się zeznanie podatkowe. Obowiązkiem jest wyłącznie uprzednio zrobić sobie podpis elektroniczny oraz zarejestrować się w danym systemie.
Podatek
Opracowanie: Wilson Hui
Na podstawie: http://www.flickr.com

Pamiętaj, żeby przesłać 1% deklarowanego podatku, to naprawdę ważne

Z początkiem kolejnego roku nadchodzi czas, gdy podatnicy są zobowiązani złożyć w Urzędzie Skarbowym deklarację podatku za rok miniony. To również idealna okazja, aby uczynić coś dobrego i oddać część swojego podatku dla działających fundacji, stowarzyszeń i osób potrzebujących wsparcia. Jest dużo organizacji, którym przyda się każda złotówka od rozliczających się.
Dokumenty firmowe
Opracowanie: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu

Uruchomienie działalności biznesowej zobowiązuje do znajomości przepisów, pomocne wiadomości wyszukasz także w internecie

Każda osoba, która decyduje się otworzyć własną działalność, musi wiedzieć, jak dużo informacji należy przyswoić, by czynić to zgodnie z wymaganymi przepisami. Warto dowiedzieć się, jakie ma się prawa, z których ulg można korzystać, jak również jakie obowiązki spoczywają na nas jako przedsiębiorcach.
Program do rozliczania PIT
Opracowanie: Special IG for Afghanistan Reconstruction
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jeżeli w obecnej chwili jesteś w posiadaniu większej kwoty pieniędzy, otrzymanej z dokumentów, bądź innych instrumentów finansowych – powinieneś zaczerpnąć odrobinę wiedzy na temat Pit 38.

Gdy przychodzi wyznaczony czas, końcówka kwietnia – Urząd Skarbowy nie będzie przychylny takiemu obywatelowi, kto nie zezna jakichkolwiek przychodów budżetowych. W Polsce, każdy Polak zobowiązany jest do corocznego zeznania podatków. Bez względu na to, czy jest to suma przychodów z pensji etatowej, czy pula z nabycia materialnych inwestycji, czy kosztownych akcji – dla dogodniejszego życia należy informować tą instytucję o wszystkim.
Rozliczanie PIT-u
Opracowanie: Lucas Hayas
Na podstawie: http://www.flickr.com

PIT za 2014 – zachowaj do rozliczenia na przyszły rok

Człowiek ochoczo ułatwia sobie życie, kreując programy oraz urządzenia, które pomagają w codziennych obowiązkach. Rachunkowość to coś, co wprawia w przerażenie dużą część społeczeństwa, kiedy więc nadchodzi termin, w którym należy złożyć PIT za poprzedni rok, wielu ludzi dopada panika.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.