Biznes
przedsiębiorcy
Opracowanie: Chris & Karen Highland
Na podstawie: http://www.flickr.com

Wyzwania stojące przed polskimi przedsiębiorcami

Jak bardzo opornie jest prowadzić swoją firmę ma świadomość każdy, kto przynajmniej raz wprowadził w wyszukiwarkę sformułowanie: "działalność gospodarcza VAT". Ilość kwestii, które ma na swojej głowie osoba prowadząca działalność nierzadko jest porażająca. Rozbieżności w wykładniach prawa często prowadzą do rodzenia się coraz to nowych problemów.
młotek sędziowski

Możliwości patentowe w Gdańsku

W dzisiejszych czasach musimy zadbać o ochronę tego, co należy do nas. Ludzie najczęściej myślą o dość namacalnych sprawach. Między innymi dlatego instalują kamery albo kupują psa obronnego. Jednak, gdy coś tworzą, nie za każdym razem pamiętają o tym, że i tego typu własność trzeba chronić.
Analizowanie danych
Opracowanie: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu

Obecnie posiadamy duże możliwości pozyskiwania informacji. Pokazuje to choćby temat Big Data

Istnieją ku temu przesłanki, że przyszłość należy do statystyki. Na pierwszy plan wysuwa sie Big Data, są to zbiory informacji o dużej objętości, zmienności i określonej wartości. Cel uzyskiwania dostępu do tych informacji oraz przetwarzania, jest dosyć jasny - ma to wspierać procesy decyzyjne. Dzięki temu można odkrywać nowe zjawiska, a także ulepszać procesy.
łóżko hotelowe
Opracowanie: Chris
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jedziesz do stolicy Dolnego Śląska służbowo i szukasz noclegu – dowiedz się, w jakim miejscu można się zatrzymać

Wrocław – miasto Dolnego Śląska, które zdobią krasnale, może poszczycić się nieustannym rozwojem. We wszystkich możliwych dziedzinach – tu powstają nowe hotele i centra handlowe, tu są znaczące festiwale muzyczne, tu są istotne spotkania biznesowe, tu startują ważne inwestycje.
firma
Opracowanie: MBWA PR
Na podstawie: http://www.flickr.com

Kierowanie mikro przedsiębiorstwem i wiążące się z tym czynności

Obecnie posiadanie swojej firmy jest marzeniem wielu osób. Tym, co pociąga wielu ludzi w prowadzeniu przedsiębiorstwa jest przede wszystkim niezależność, a więc pracowanie na swój rachunek. Oprócz tego jeżeli działalność okaże się sukcesem, można później liczyć na zarobki większe niż w przypadku zatrudnienia na standardowym etacie. Utworzenie firmy nie jest jednak prostym zadaniem.
komin na fabryce
Opracowanie: mstk east
Na podstawie: http://www.flickr.com

Co warto wiedzieć zlecając zbudowanie wyposażenia przemysłowego

Przemysł hutniczy i chemiczny wymaga odpowiednich warunków w fabryce. W dwudziestym pierwszym wieku konieczne są w nich przyrządy służące do otrzymania odpowiedniej temperatury, filtrowania oraz odprowadzania odpadów – w tym kominy przemysłowe.
dokumenty
Opracowanie: Robert Couse-Baker
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jakim sposobem poradzić sobie z narastającą liczbą informacji?

Obecnie żyjemy w społeczeństwie informacyjnym, w którym wiadomości oraz ich gromadzenie, przesyłanie, analizowanie i przechowywanie może być kluczowe, a czasami okazuje się nawet ważniejsze od dóbr materialnych. Posiadanie informacji może być źródłem przewagi konkurencyjnej, jaka z kolei powoduje osiągnięcie sukcesu rynkowego a co za tym idzie pociągać za sobą szybki rozwój interesu. W zasadzie nie odnosi się to tylko i wyłącznie do firm, ale praktycznie do każdej sfery życia. Jednak samo zgromadzanie informacji nie będzie wystarczające. Niezbędna jest odpowiednia integracja danych, które będą przechowywane w repozytorium danych.
Biznes, mężczyźni
Opracowanie: Biuro Prasowe Starter
Na podstawie: Biuro Prasowe Starter

O które detale osobiste musi zatroszczyć się początkujący przedsiębiorca?

Każdy przedsiębiorca, który dopiero zapoczątkowuje swoją działalność ekonomiczną często posiada wiele kłopotów z wstąpieniem w świat biznesu. Jest to bowiem wyjątkowo mocno rozwinięty świat, który ukrywa przed sobą sporo zawiłości.
konsultanci
Opracowanie: Open Knowledge Foundation
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jak skutecznie zarządzać przedsiębiorstwem?

Kiedy kiepsko idzie nam w interesach, bardzo często skarżymy się na choćby naszą biurokrację bądź spowolnienie gospodarcze. Naturalnie mogę to jakoś tam zrozumieć, ale fakty są takie, że bardzo często w wielu przypadkach problemy biznesowe są wyłącznie naszą zasługą. Przykra prawda. Np. możemy napotkać na bardzo duże problemy z zarządzaniem procesami biznesowymi. Osobiście całkiem często mam utrudnienia w zarządzaniu firmą, lecz na całe szczęście zdaję sobie sprawę, że na szczęście nie jestem sam na tym świecie. Jest chociażby firma consultingowa!
Biznesmen
Opracowanie: reynermedia
Na podstawie: http://www.flickr.com

Dofinansowanie i kapitał zalążkowy, czyli co należy wiedzieć wtedy gdy tworzysz start-up

Co to w zasadzie jest start-up? Takiego typu określeniem nazywa się dopiero co powstające przedsiębiorstwa technologiczne – zwłaszcza aplikacje mobilne, witryny, serwisy i strony internetowe. Nie jest to jednak warunek, ponieważ też inne firmy z innych dziedzin mają możliwość być określane w taki sposób. Generalizując można stwierdzić, że start upy to będące już na rynku przedsiębiorstwa, lecz trzeba też wiedzieć, że nie wszystkie dopiero co otwarte firmy można tak określać.
1 2 3 4
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.