Finanse
rachunki
Opracowanie: kate hiscock
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jeśli pragniesz prowadzić swoją działalność zgodnie z obowiązującymi przepisami, musisz wycenić rezerwy na świadczenia dla pracowników

Obowiązujące przepisy nakładają na przedsiębiorców wymóg wyceny rezerw na świadczenia pracownicze. Wykonanie tego rodzaju analiz zleca się firmom aktuarialnym. Jeśli zatrudniający chce prowadzić swą firmę zgodnie z obowiązującymi przepisami, musi znaleźć specjalistę, który dokona stosownych obliczeń oraz wykona raport.
LED
Opracowanie: darkday
Na podstawie: http://www.flickr.com

Gmina Trzebielino - Pierwsza gmina w Polsce 100 procent LED!

Szukając oszczędności, władze samorządowe w Polsce nierzadko włączają światło jedynie na parę godzin wieczornych oraz porannych. Przykład gminy Trzebielino wykazuje, że dzięki inteligentnej inwestycji można oświetlić drogi a także ulice przez całą noc, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów energii o ponad 50 %, co ma zasadniczy wpływ na finanse wyżej wspomnianej gminy.
kasa fiskalna i rolki
Na podstawie: sxc.hu

Profesjonalna obsługa księgowa jest dla każdej startującej marki bardzo ważnym czynnikiem

W obecnych czasach coraz więcej ludzi decyduje się na zakładanie własnej firmy. Jest to wartościowe zjawisko, które sprawia, iż na rynku świadczeń i produktów można zdobyć wyjątkowo różnorodne oferty. Nie sposób natomiast ukryć, iż cała procedura z otwarciem działalności i jej prowadzeniem jest skomplikowana i dla wielu osób tworzy pokaźny kłopot.
inwestycje
Opracowanie: OTA Photos
Na podstawie: http://www.flickr.com

W którym miejscu korzystnie trzymać oszczędności? Czy istnieje takie miejsce? Czy w banku jest bezpiecznie?

Wiele osób bardzo poważnie myśli nad sprawą, w którym miejscu korzystnie przechowywać swoje pieniądze. Jest to kwestia bardzo zasadna, gdyż przecież nie po to pracujemy, odkładamy ciężko zarobione oszczędności, żeby bezsensownie je stracić. Każdy z nas chce, żeby miały jak najlepsze miejsce, żeby nie traciły na wartości, a co najważniejsze, by były bezpieczne. Tak właściwie istnieje bardzo dużo możliwości w tym temacie, warto jednakże poważnie się nad tym zastanowić.
Księgowość
Opracowanie: Lucas Hayas
Na podstawie: http://www.flickr.com

Z jakiego powodu wskazane jest aby korzystać z posług biura rachunkowego?

Czytając prasę, przeglądając internet czy przechodząc ulicami miasta wyjątkowo często zauważa się reklamy świadczące usługi księgowe. Przestawione są one zarówno dla osób prawnych jak i cielesnych, a wszystkim zajmują się wykwalifikowane osoby o ogromnym doświadczeniu w tej sferze, prowadzące biuro rachunkowe wrocław - tak minimalnie musi to wyglądać.
księgowa
Opracowanie: NATO E-3A Component
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jak wygląda właściwie sprawa zawodu księgowego? Kto może nim zostać? Jakie kryteria są brane pod uwagę?

Czy aby pracować na posadzie księgowego należy zdobyć potwierdzone specjalnymi dokumentami szkolenia czy kursy? A może wówczas wystarczający będzie staż pracy w księgowości? Jeśli staż, to jak długi powinien być? Te i kolejne wątpliwości jawią się często,kiedy mamy wiedzę o księgowości. A jak jest naprawdę?
biznes, firma
Opracowanie: Sebastiaan ter Burg
Na podstawie: http://www.flickr.com

Rozmyślasz o założeniu swojej firmy? Szukaj alternatywnych możliwości zdobycia kapitału.

Obecnie rynek pracy jest niezmiernie różnorodny i wielu początkujących ludzi wchodząc na niego w krótkim czasie traci zapał do pracy. Z tego względu ogromnie rośnie zaciekawienie zakładaniem swojej firmy i coraz to więcej ludzi próbuje realizować swoje projekty przekuwając je w biznes.
pieniądze i kalkulator
Opracowanie: Jacob Edward
Na podstawie: http://www.flickr.com

Czy przy prowadzeniu firmy opłaca się korzystać z oferty fachowego biura rachunkowego?

Utworzenie działalności gospodarczej to dobry krok na drodze ku samodzielności finansowej i niezależności od innych. Własna firma, nawet nieduża, gwarantuje nie tylko poczucie zadowolenia, ale także stabilizacji, jeśli nasz biznes opiera się na stałych schematach i gwarantowanych zyskach. Jednak, aby rzeczywiście czerpać jak najwięcej korzyści, trzeba w pierwszej kolejności zadbać przede wszystkim o należyte operowanie finansami i kapitałem, który zgromadziliśmy.
sąd
Opracowanie: Tori Rector
Na podstawie: http://www.flickr.com

Komornik sądowy we Wrocławiu pomoże nam pozyskać naszą własność

Sporo osób ma trudy ze spłatą zobowiązań

Żyjemy w czasach, w których branie kredytów oraz pożyczek jest czymś całkowicie zwyczajnym, więc ciężko wyszukać kogoś, kto by ich nie posiadał.
Kilka monet
Opracowanie: brett jordan
Na podstawie: http://www.flickr.com

Kim jest aktuariusz oraz jakimi znaczącymi rzeczami się zajmuje?

Aktuariusz jest to osoba, która zajmuje się profesjonalnym obliczaniem ryzyka i także wartości bieżącej różnorodnych projektów skarbowych, szczególnie takich, jakie są obarczone jakimś ryzykiem czy też należą do projektów długoterminowych. Aktuariusz to profesjonalista i fachowiec, jaki jest ściśle związany z branżą finansów, ubezpieczeń albo też planów emerytalnych.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.