Języki
wrocław
Opracowanie: Bitterroot
Na podstawie: http://www.flickr.com

Dlaczego warto znać obce języki, jakie plusy mają językowe kursy i samodzielne uczenie się.

Przeglądając oferty pracy w wielu z nich z pewnością znajdzie się w oczekiwaniach dobra znajomość języka angielskiego. Aktualnie nie ma się co temu dziwić, bo angielski stał się międzynarodowym językiem biznesu, używanym praktycznie na całym świecie. Firmy coraz częściej pracują w międzynarodowych zespołach, mając swoje biura nawet na innych kontynentach. Również klienci często będą z innych krajów, obecnie nie ma żadnych problemów ze sprzedażą swoich produktów praktycznie na całym świecie. Z tego też powodu w wielu zawodach znajomość angielskiego na odpowiednim poziomie nie będzie już jakimś wielkim plusem, ale obowiązkiem, bez którego nie otrzyma się dobrej pracy. Z tego też powodu wielu pracowników jest tak naprawdę zmuszona do tego, żeby poszerzać i zdobywać swoje językowe umiejętności, gdyż bez nich mają sporo ograniczeń co do możliwości dostania dobrej pracy. (angielski Wrocław) A w związku z tym że angielski Wrocław stał się językiem najpopularniejszym i najczęściej używanym, to właśnie on przeważnie będzie wybierany przez osoby chcące się uczyć.
wrocław
Opracowanie: AWBUD Wyroby Betonowe
Na podstawie: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/stary_rynek01.jpg

Z jakiego powodu dobra znajomość obcych języków tak bardzo się przydaje w naszym życiu, jak można się ich skutecznie uczyć.

Obecnie bez dobrej znajomości przynajmniej jednego obcego języka bardzo ciężko jest zaistnieć na pracowniczym rynku i dostać dobrą posadę. W wielu branżach język angielski, bo to on właśnie jest najczęściej używany, jest wręcz konieczny do tego, żeby można było myśleć o pracowaniu. Coraz większa ilość przedsiębiorstw ma międzynarodowe zespoły, często zlokalizowane w wielu krajach, również i klienci coraz częściej trafiają się z zagranicy. Będzie to wymuszać to konieczność sprawnego porozumiewania się w języku obcym, więc tak naprawdę wielu ludzi nie ma innej możliwości, jak się go dobrze nauczyć.
tłumaczenia
Na podstawie: pixabay

Filologia Angielska - czy to kierunek z przyszłością, czy jest zapotrzebowanie na profesję tłumacza?

Każdy z nas za pewne pamięta, kiedy w okresie liceum musiał podjąć jedną z najcięższych decyzji w dorosłym życiu - co z dalszą edukacją? Zakańczamy ją i idziemy do pracy? A może zaczynamy studia uniwersyteckie? Jeżeli tak, to który kierunek wybrać. Rynek pracy jest bezlitosny, najwięcej propozycji znajdą dla siebie absolwenci kierunków ścisłych, które podobają się tylko nielicznym. Lecz jest nadzieja także dla pozostałych - fakultety filologiczne.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.